Dünya Pazarlama Zirvesi İstanbul’da Gerçekleşiyor

 

İstanbul Ticaret Odası’nın organizatörlüğünde gerçekleştirilen WORLD MARKETING SUMMIT- DÜNYA PAZARLAMA ZİRVESİ İSTANBUL, Haliç Kongre Merkezi’nde, İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç’in açılış konuşması ile başladı. Katılımın yoğun olduğu zirvede, Avdagiç açılış konuşmasını “Pazarlamanın Geleceği İstanbul’da Tasarlanıyor” sloganı ile başlattı.

İstanbul markasını ve Türkiye’den çıkan markaları, dünyada ilk 100 içinde görmeyi ümit ettiğini söyleyen Avdagiç, zirve ile İstanbul gibi Avrupa ve Asya’nın birleştiği ticaret merkezinin, pazarlamanın yeniden tasarlanabileceği şehir olduğunun altını yeniden çizmek istediklerini belirtti.

“Modern Pazarlamanın Duayeni” olarak bilinen Prof. Philip Kotler’in “Marka Aktivizmin Geleceği” sunumuyla, uluslararası bir marka oluşturmanın birinci adımının şirketlerin bir sosyal amaca hizmet etmelerinden geçtiği üzerinde durdu.

Dijital çağın pazarlama argümanlarını dönüştüreceğini ve kendini iyi hisseden çalışan, sosyal sorumluluk sahibi firma, marka yaratmada yeni çağın gereklilikleri olduğunu söyledi.

Gün boyu sürecek zirvede Prof.Dr. İlber Ortaylı, Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu’nun da olduğu bir panel yapılacak.

 

Yorumunuz

  • (görüntülenmeyecektir)