Dünya Plastik Sektörüne Yön Veren İsimler PAGEV Organizasyonu İle 13. Türk Plastik Endüstrisi Kongresi’nde Bir Araya Geldi

 

Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV), 13. Türk Plastik Endüstrisi Kongresi 04 Aralık 2018 tarihinde Hilton İstanbul Bomonti Hotel’de Türkiye’den ve yurt dışından uzmanların, sektör temsilcilerinin ve akademisyenlerin katılımıyla gerçekleştirdi. Kongrenin ana teması ise “Geleceğin Plastikleri” oldu.

 

Düzenlendiği günden beri sektörün yakından takip ettiği kongrede, 4. Endüstri devrimine uyumlu yüksek teknolojili üretimden plastiklerde inovatif yaklaşıma, nanoteknolojiden sürdürülebilir çözümlere kadar plastik sektörünün geleceği konunun uzmanları tarafından masaya yatırıldı. Kongrenin en önemli noktalarından biri, yeniliklere kolayca uyum sağlayan sektörlerin başında gelen plastik sektörünün teknolojiye uygun dönüşerek hayatın olduğu her yerde kolaylık sağlamaya devam edeceğiydi.

 

13.Türk Plastik Endüstrisi Kongresi kapsamında “Gelecekte Plastik Sektörünü Neler Bekliyor” başlığıyla PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlunun moderatörlüğü ile bir de panel düzenlendi. EuPC-Avrupa Plastik Üreticileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Renato Zelcher, PlasticsEurope Avrupa Hammadde Üreticileri Derneği İcra Direktörü Karl Foerster, ACC Amerikan Kimya Konseyi Genel Müdürü Keith A. Christman ile Plastics Europe Akdeniz Bölge Direktörü Giuseppe Riva’nın konuşmacı olduğu paneli, sektör temsilcileri ilgiyle izledi.

 

Kongrenin açılış konuşmasını yapan TOBB Plastik Kauçuk Kompozit Sanayi Meclisi ve PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu, “Türk Plastik Endüstrisi Kongresini hayata geçirirken hedefimiz plastik üreticisi firmalarımıza yeni bakış açıları kazandırabilmekti. Sektörümüz açısından son derece faydalı olduğunu gördüğümüz kongremizin 13’üncüsü de katılımcıların yoğun ilgisiyle karşı karşıyaydı. Bu da doğru yolda ilerlediğimizi gösteriyor. Kongremize destek veren tüm kuruluşlara teşekkür ediyoruz. Bu yıl kongremizde dünü ve bugünü konuşmak yerine yarına odaklanmayı seçtik. Dünya çapında alanında uzman isimler plastik sektöründeki dönüşüm ile ilgili çok kıymetli bilgilerini ve öngörülerini paylaştı. Tüm konuşmalardan çıkan ortak sonuç sektörün geleceğinde ileri teknoloji, inovasyon ve sürdürülebilir çözümlerin önemli yer kapladığı oldu” şeklinde konuştu.

Yorumunuz

  • (görüntülenmeyecektir)