DuPont Bağımsız Bir Şirket Olarak Yola Devam Edeceğini Duyurdu

10 Haziran 2019

 

Tarım İş Kolunda faaliyet gösteren Corteva, Inc.’in (“Corteva”) ana şirketten başarıyla ayrılmasının ardından, sektörleri ve günlük yaşamı dönüştüren katma değerli özel çözümlerle inovasyon sunan DuPont de Nemours, Inc. (“DuPont”) da 3 Haziran’da yaptığı açıklamayla, bağımsız bir şirket olarak yola devam edeceğini söyledi. Eski adıyla DowDuPont Inc., yeni adıyla DuPont hisse senetleri “DD” kısaltmasıyla New York Borsasında (NYSE) 3 Haziran 2019 itibariyle de işlem görmeye başladı.

DuPont Yönetim Kurulu Başkanı Ed Breen: “Yeni DuPont, bugün dört ana pazarda ve güçlü coğrafi çeşitliliğinin yanı sıra, müşteri ve nihaî pazar çeşitliliğiyle ilk adımını atıyor.” dedi. Breen sözlerini şöyle devam ettirdi; “DuPont; disiplinli inovasyon, yatırım sermayesi getirisi üzerinde yılmaz bir odaklanma ve sınıfının en iyisi maliyet yapısıyla GSYH’nin üzerinde bir büyümenin lokomotifi olmayı planlıyor. DuPont, bu önceliklerinin yanında aktif portföy yönetimi ve sermaye getirisi taahhütleriyle de hissedarlarımıza katma değer kazandırma konusundaki kararlılığını sürdürecek.”

DuPont İcra Kurulu Başkanı Marc Doyle ise; “DuPont; dengeli portföyü, köklü müşteri ilişkileri, Ar-Ge uzmanlığı ve rekabetçi işletme modelinden istifade ederek pazarda kazanan olabileceği ve bütün paydaşlarına katma değer getirebileceği eşsiz bir konumda bulunuyor. DuPont, malzeme, içerik ve çözüm uzmanlığıyla rakiplerinden ayrılıyor. Bu özellikleriyle de bilhassa “sağlıklı yaşam”, “çalışan ve iş güvenliği”, “bağlanabilirlik ve hareketlilik”, “sürdürülebilir kalkınma” alanları başta olmak üzere cazip ve büyüme hızı yüksek pazar eğilimleriyle uyum içindedir. Müşteri odaklı inovasyon çalışmalarımız ile katma değerli çözümlerimiz işte bu noktada dönüştürücü bir rol oynuyor.” şeklinde konuştu.