DYO; Milli Savunmada Stratejik İş Birliğine İmza Attı

18 Ekim 2019

Savunma sanayisine yönelik ileri teknoloji ürünleri ile sektörde öne çıkan DYO; milli savunmada stratejik iş birliğine imza attı ve böylece 2. Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi’nde gerçekleştirilen törende DYO Boya Fabrikaları A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan “Stratejik İş Birliği Anlaşmasını” teslim aldı.

Türkiye savunma sanayisinde yer alan yerli ve pek çok ulusal firmanın yer aldığı stratejik iş birliği anlaşmasında, ileri teknoloji ürünleri ile sektörde yer alan DYO da yer aldı. Ankara’da gerçekleşen törene katılan DYO Boya Fabrikaları A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Selim Yaşar, Milli Savunma Bakanı Sayın Hulusi Akar ile bir araya gelerek, Stratejik İş Birliği Anlaşması’nı kendisinden teslim aldı.

DYO’nun imza attığı iyi niyet anlaşması uyarınca gerçekleştirilen stratejik iş birliğinde yerli üretimin artırılması, yerelde üretim yapan firmaların savunma sanayisi ile olan iş birliklerini güçlendirmesi amaçlanıyor. DYO Boya söz konusu anlaşma ile milli savunma sanayisine sağlamış olduğu uzun süreli desteği de böylece perçinlemiş oldu.