DYO, TSE Covid 19 Güvenli Üretim Belgesi’ni Aldı

24 Haziran 2020

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın önderliği ile TSE tarafından yayınlanan kılavuza göre belirlenen kriterleri yerine getiren DYO, ‘’TSE Covid 19 Güvenli Üretim Belgesi’’ni alan ilk boya markası olma başarısını gösterdi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı önderliğinde, TSE tarafından yayınlanan kılavuza göre belirlenen kriterleri yerine getiren firmalar denetleniyor.

TSE tarafından hazırlanan, sanayi işletmelerinin  Covid-19 ile mücadelesine rehberlik eden  “Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu” doğrultusunda,  “Covid-19 Güvenli Üretim Belgelendirme” denetimi, 17.06.2020’de Çiğli Üretim Tesisi’nde, 18.06.2020 tarihinde Dilovası Üretim Tesisi’nde gerçekleşti. Türkiye’nin en köklü boya firması DYO, bu denetimleri başarı ile geçti.

Pandemiye karşı hayata geçirdiği uygulamalarıyla DYO, Çiğli ve Dilovası Üretim Tesisleri’nde “TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi”ni almaya hak kazandı.

 

 

Böylece DYO, Çiğli ve Dilovası Üretim Tesisleri, Türkiye genelinde boya sektöründe bu belgeyi almaya hak kazanan ilk firma olmuş oldu.