Dyo ve Transocean’dan ‘Deniz Boyalarında Dev İş birliği

16 Mayıs 2019
Dyo ve Transocean

 

DYO, deniz boyalarının önde gelen ismi ve  ‘Gülümseyen Yunusu’ olarak tanınan Transocean ile Türkiye’de iş birliğini başlattı. DYO İzmir Çiğli’deki tesislerinde Transocean markalı ürünleri ‘yerli’ olarak üretecek.  Bu şekilde DYO, uluslararası sertifika ve referanslara sahip deniz boyalarını avantajlı olarak sektöre sunacak.

DYO Boya Fabrikaları Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Serdar Oran ile Transocean Coatings Genel Müdürü Kees Zaal’in ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleştirilen toplantıda, bu iş birliği hakkında bilgi verildi.

Transcoean 1959 yılından bu yana gemiler, açık deniz tesisatları, endüstriyel tesisler ve yatlar için zehirli boya, antikorozif ve daha pek çok kaplama geliştiriyor.

Dyo ve Transocean

Türkiye’nin köklü boya markası DYO ve Transcoean’ın iş birliği, deniz boyalarında ‘yerli ve milli’ bir atılım anlamına geliyor. DYO’nun sektörde 65 yılı aşan tecrübesi ve Transcoean’la yaptığı bu işbirliği, deniz boyalarında sektöre birçok avantaj sunacak. Öncelikle uluslararası sertifika ve referanslara sahip deniz boyları DYO’nun İzmir Çiğli’deki fabrikasında üretilerek ‘yerli’ bir kimliğe sahip olacak. Yerli ve milli DYO Transocean ürünleri hem hızlı teslimat hem maliyet avantajı sağlayacak.

Transocean’ın tüm ürünleri IMO-AFS koduna uygun olarak sertifikalandırılıyor. Firma, dünyanın birçok noktasında araştırma-geliştirme faaliyetlerini gerçekleştiriyor ve  60’a yakın ülkede yerli üreticilerle çalışıyor. Transocean boya sistemleri, Norsok M-501 ve ISO-20340 standartlarının uygulandığı petrol ve gaz endüstrisindeki en zorlu şartname özelliklerini karşılıyor. Bu yüzden Shell, Eni, YPF, Petronas ve ADNOC gibi firmaların, ürün, sondaj ve yarı batan platformlar, kıyı tesisleri inşalarının yanı sıra tamir bakım proseslerinde Transocean boyalarını tercih ettiği biliniyor.

Setörde 65 yıllık tecrübeye ve oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip DYO inşaat boyaları ve ısı yalıtım sistemleri, sanayi boyaları, bobin boyaları, protective boyalar (antikorozif), mobilya, otomotiv ve deniz boyaları üretiyor. Deniz boyaları ise  DYO ve Yaşar Grubu için özel bir yere sahip çünkü 1927 yılında Yaşar Grubu’nun boya sektörüne ilk adım atışı deniz boyaları ticareti ile başlamıştı.