DYO, Yeni Dönem Eğitim Öğretim Yılı için Boya Desteği Verdi

22 Eylül 2020

DYO, okulların yeni dönem eğitim öğretim yılına hazırlanması için boya desteği sağladı. Covid-19 salgınında temizliğin ve hijyenin çocukların sağlığındaki belirleyici rolünü önemseyen DYO, okulların sağlıklı bir ortama kavuşmasına destek oldu. Pandemi döneminde 40’dan fazla okula boya yardımında bulunan DYO, geleceğe ve sağlığa yatırım yapmayı sürdürüyor.

Covid-19 salgını tüm dünyayı ve ülkemizi etkilerken, temizlik, hijyen, sağlık, en çok öne çıkan kavramlar oldu. Yaşam alanlarının temizliği boya ile başlarken DYO, yeni döneme hazırlanan okullara destek oldu. Okulların tatil olduğu dönemi fırsat olarak değerlendiren ve okul yönetimleriyle iş birliği yapan DYO, çocukların sağlığının her şeyden daha öncelikli olduğu görüşünde.

İyi bir geleceğin çocukların eğitimiyle doğru orantılı olduğu prensibiyle hareket eden DYO, çocukların sağlığını salgın ve benzeri hastalıklardan korumak, hijyenik koşulları sağlamak amacıyla bu alanda bir çalışma başlattı.

Pandemi nedeniyle kapanan ve öncelikli olarak yenilenme ihtiyacı duyan okullara boya yardımında bulunan DYO’nun hedefi, okullar açıldığında çocukların sağlıklı ve temiz alanlarda eğitim görmesine destek olmak. DYO, pandemi döneminde 40’dan fazla okulu boyadı.

‘’Yarınlar İçin Değer’’ Projesi ile Öğrencilerin Hayatlarına Renk Katılıyor

DYO’nun okullara yönelik çalışması ilk değil.  DYO, 2015 yılından beri devam eden “Yarınlar İçin Değer” kurumsal sosyal sorumluluk çatı projesi kapsamında pek çok çalışma yürütüyor. “Öğrenmeye Değer” projesi ile, bugüne kadar 45 bin öğrenciye renk, mekân, ısı ve ışık kullanımı alanlarında eğitimler düzenledi.

DYO, “Okullara Değer” projesi çerçevesinde ise okul boyama ve boya kullanımı standartları kılavuzu hazırladı. Türkiye genelini temsil eden 10 ilde farklı coğrafi, iklim ve yerleşim koşullarında yer alan okul tipleri belirlenerek, okul boyama ve boya kullanımı önerileri geliştirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı katkılarıyla, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve DYO işbirliğinde oluşturulan çalışma grubu ile bakanlığa bağlı tüm okullara yönelik hazırlanan kılavuza uygun olarak akademik eğitime katılmış ustalar tarafından örnek okul boyama uygulamaları gerçekleştirildi.

Toplumsal gelişimi gözeten DYO, bu bilinçle birçok projede yer alıyor. Geleceğin tasarlanmasında eğitimin önemine inanıyor, yaşam alanlarında bakım, temizlik, sağlık, estetik gibi kavramları öne çıkarıyor.