DYO’nun Dilovası ve Çiğli Fabrikaları ‘‘Sıfır Atık Belgesi” Aldı

05 Ekim 2020

Türkiye’nin önde gelen boya üreticilerinden biri olan DYO, yüksek teknolojiye dayalı ürünleri ile farklılık yaratıyor. Kurulduğu günden bu yana çevreye duyarlılık bilinci ile üretim gerçekleştiren DYO, çevreci bir yaklaşım sergiliyor. DYO’nun doğaya ve çevreye saygının, hijyenin, temizliğin öncelik kazandığı günümüz koşullarında, sıfır atık konusundaki faaliyetlerine daha da ağırlık verdiği görülüyor. Bu kapsamda DYO, Temmuz 2019 tarihinde “Sıfır Atık” yönetmeliğini uygulamaya başladı.

DYO atık yönetimi konusunda kapsamlı çalışmaları gerçekleştiriyor. Oluşturduğu çevresel risk haritası ile risk derecesine göre periyodik kontrolleri düzenli şekilde yapıyor.

dyo

Atık azaltımı için hedefler oluşturan DYO, sıfır atık konusunda bir çalışma ekibi kurdu. Bu konuda belirlediği ihtiyaçları temin ederek sıfır atık yönetimine hız kazandırdı.

Konu özelinde farkındalığı artırmak için firma, çalışanlarına özel eğitimler vererek iyi uygulama örnekleri geliştirdi.

Sıfır Atık Yönetmeliği kapsamında, tek kullanımlık ürünlerin kullanımını ortadan kaldırma ve atıkları kaynağında ayırma hedefiyle Sıfır Atık Sistemi’ni hayata geçiren DYO’nun Dilovası ve Çiğli Fabrikaları ‘‘Sıfır Atık Belgesi” almayı başardı.

Çevreye duyarlı iş süreçleri geliştiren DYO tüm faaliyetlerini çevreye ve topluma karşı sorumlu olduğu bilinciyle planlıyor ve sürdürülebilirlik anlayışı ile hayata geçiriyor.