Eigenmann & Veronelli Kimyasal Ticaret ve San. A.Ş.

Eylül 15, 2017, 1:54 pm
2 dakika

Eigenmann & Veronelli Kimyasal Ticaret ve San. A.Ş.

Eigenmann & Veronelli, 1910 tarihinde Milano merkezli olarak kurulmuş, İtalya’nın önde gelen özel ve performans kimyasalları üreticisi ve distribütörüdür.

Özel kimyasalların üretim, satış ve dağıtımı alanında, İtalya’da önemli bir konumda olan Eigenmann & Veronelli, 2000’li yılların başından itibaren Avrupa’daki etkinliğini geliştirerek, İspanya, Portekiz, Rusya ve son olarak 2013 senesinde Türkiye pazarında faaliyetine başlamıştır.

Eigenmann & Veronelli aralarında kozmetik, deterjan, ilaç, gıda, yem, boya, kauçuk, poliüretan, yapıştırıcı ve plastik dahil olmak üzere toplam 18 ana endüstriye yönelik hizmet sunmaktadır.

Temsil ettiği lider firmaların yanı sıra Eigenmann & Veronelli, İtalya’nın kuzeyinde sahip olduğu iki üretim tesisi, toplam 36 reaktörü ve 40.000 ton üretim kapasitesiyle 400’ü aşkın hammaddenin üretimini gerçekleştirmektedir. Ayrıca firmanın Toskana Bölgesi’nde Auserpolimeri isminde yaklaşık 7.000 ton üretimi olan maleik anhidrit ile graft edilmiş polimer üretim tesisi bulunmaktadır.

Poliüretan sektörüne yönelik sunduğu temel kimyasallar ve özel katkılar sayesinde sektörde yer edinmiş olup, her geçen gün ürün portföyünü geliştirmek için çalışmalarına devam etmektedir. Katalizörler, İzosiyanatlar, Polieter ve Polyester Polioller, Alev Geciktiriciler, Şişirici Ajanlar, Nem Alıcılar ve kendi üretimi olan Ftalatsız Plastifiyanlar başlıca ürünleri arasında yer almaktadır.

Tedarikçilerine sunmuş olduğu şeffaf, uzun vadeli ve güvene dayalı iş anlayışı ile müşterilerine sağladığı kalite, teknik destek, inovasyon ve lojistik hizmet kalitesi Eigenmann & Veronelli’nin en önemli değerlerini ortaya koyar. Bu çalışma kültürünü ülkemizde de başarıyla uygulayarak, müşteri ve tedarikçileri için Türkiye Kimya Sektörü’nde kısa bir süre içinde aranılan bir çözüm ortağı konumuna gelmiştir.

Çağdaş Çağrı

E&V Türkiye Genel Müdürü

Eigenmann & Veronelli Kimyasal Ticaret ve Sanayi A.Ş.

  • (gizli tutulacaktır)