eMEDa’nın Firma Sahibi ve Direktörü Sayın Hasan Hüseyin Engin

25 Aralık 2018

eMEDa’nın Firma Sahibi ve Direktörü Sayın Hasan Hüseyin Engin ile şirketlerinin gelişim süreci ve sektöre sunmuş  oldukları ürünler hakkında keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Okurlarımıza kısaca kendinizden ve eğitim durumunuzdan bahsedebilir misiniz?
Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldum ve Boğaziçi Üniversitesi’nde “Polimer Karışımların Özellikleri” üzerine yüksek lisans yaptım. 15 yıl boyunca kimya sektöründe üst düzey yönetici olarak çalıştım ve çalıştığım süre boyunca üretim tarafında karşılaştığım üretim zorluklarını kolaylaştıracak enstrümanlar tasarlamak amacıyla eMEDa şirketini kurmaya karar verdim.

eMEDa’nın kuruluşundan bu yana gelişen süreci ana hatlarıyla anlatabilir misiniz?
eMEDa tinting sistemlerine yönelik bir servis şirketi olarak 2003 yılında kuruldu. Yüksek kaliteli tinting sistemi tedarikçilerini temsil etmemizin yanı sıra laboratuvar ve üretimdeki hayatı kolaylaştıracak birkaç tane inovatif ekipmanlar geliştirdik.

Ürün gruplarınız ve hizmet verdiğiniz sektörler hakkında bilgi verebilir misiniz?
Boya örneklerinin kuruma sürelerini saatlerden dakikalara düşüren ve renk ölçüm döngüsünü hızlandıran Emok gibi inovatif ekipmanlar sunuyoruz. Aynı zamanda çeşitli materyallerin üretimi için çeşitli boyutlarda mikser, disperser ve dolum sistemleri üretiyor ve kurulumunu yapıyoruz. Esas olarak boya endüstrisine hizmet vermekle beraber ürünlerimiz diğer sektörlerde de kullanılabilmektedir. Şimdi ise müşterilerimize özel tasarlanmış, anahtar teslim laboratuvar ve üretim sistemleri tasarlayabiliyor ve sunabiliyoruz.

eMEDa

Hedefimiz, çığır açan tasarımlar yaratmak ve süreçleri hızlı ve operatörden bağımsız hale getiren  modern ekipmanlar sunmaktır.

Müşterilerinizin memnuniyeti için satış öncesi ve sonrası destek faaliyetleri sağlıyor musunuz? Ürünlerinizin güvenirliği ve şirketinizin devamlılığı için uyguladığınız kalite ilkeleriniz nelerdir?
Bir servis şirketi olarak işe başladığımız için elbette ki satış öncesi ve sonrası teknik danışmanlık ve destek veriyoruz. Ürünlerimizin kurulumunu tamamladıktan sonra sürekli olarak müşterilerimizi gözlemliyor ve destekliyoruz. Müşterilerimizin sürekli bir şekilde iyi kalitede ürün ve hizmet almalarını sağlamak amacıyla ISO 9001-2015 kalite yönetimi sistemi kullanıyoruz. Ekipmanlarımızı CE direktiflerine uygun olarak üretiyoruz ve bu ürünler bağımsız laboratuvarlar tarafından test ediliyor.

Türkiye’deki kimya endüstrisi ekipmanları sektörü hakkında düşünceleriniz nelerdir?
Özellikle son 10 yıldır oldukça iyi bir gelişme kaydedilmekte. Kimya endüstrisine hizmet eden Türk makine firmaları şu anda çok sayıda ülkede büyümektedir.

Hedef ve projeleriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Hedefimiz, çığır açan tasarımlar yaratmak ve süreçleri hızlı ve operatörden bağımsız hale getiren modern ekipmanlar sunmaktır. Emok hızlı film kurucusu ve ekta kova test haricinde, etok hızlı toz boya kürleme sistemi ve zor materyallerin küçük partiler halinde doldurulması için edos valf robotu prototip çalışmasına başladık.

eMEDa

 

Kimya endüstrisine hizmet eden Türk makine firmaları şu anda çok sayıda ülkede büyümektedir.

Çevreyi korumak ve iş güvenliği hassasiyetleri adına ne gibi faaliyetlerde bulunuyorsunuz?
Verimlilik ve işlevselliğin yanı sıra elbette ki çevre ve güvenlik, tasarımlarımız ve prototiplerimizdeki temel kriterlerdir. Üstelik ürünlerimizi, çevre dostu teknolojilerden taviz vermeden üretiyoruz. Aynı zamanda şirketimizde düzenli periyotlarla eğitim ve değerlendirmeler de yapıyoruz.

eMEDa

 

 

Yorumunuz

  • (görüntülenmeyecektir)