Erkul Kozmetik FANUC Robotu Kullanıyor

07 Ekim 2019

 

Teknolojik alanda yapılan birçok inovasyon ilk olarak üretim süreçlerinde kalitenin artırılıp maliyetin düşürülmesi için kullanılıyor. Kozmetik sektörünün önemli temsilcilerinden Erkul Kozmetik, üretim parkurunda 70’den fazla FANUC robotu kullanarak rakiplerinden sıyrılıyor. Saat başına daha fazla ürün adedi, değişmeyen sabit ve sorunsuz kalite anlayışıyla Erkul Kozmetik, FANUC robotları sayesinde geçtiğimiz yıllara göre üretimini yüksek oranında artırarak başarısını ortaya koyuyor.

Günümüzde birçok firma, süreçlerinin dijitalleşmesi ve Endüstri 4,0’a uyumlu hale gelme konusunda çalışmalar gerçekleştiriliyor. Son zamanlarda fabrikalarını Endüstri 4,0’a uyumlu hale getirilmesi konusunda cesurca hamlelerde bulunan markalar ise yenidünya düzeninde bir adım öne geçiyor.

FANUC Genel Müdürü Teoman Alper Yiğit: “Robotlu üretimin geleneksel üretimden en büyük artısı öncelikle ürün çıktılarının kalite bozulması olmadan standart olarak üretilmesidir. Bu da müşterinin ürün kalite sorunları ile karşı karşıya gelmesini engellemektedir. Dolayısıyla parkurlarını Endüstri 4,0’a uyumlu hale getiren markalar; saat başına daha fazla ürün adetleri, değişmeyen sabit ve sorunsuz kalite, esnek ve hızlı ürün değişim süreleri, izlenebilir ve raporlanabilir üretim adetleri, üniversal hat makinelerine göre düşük satın alma, kurulum ve işletme maliyetleri gibi avantajlarıyla öne çıkmaktadır.” şeklinde konuştu.