FANUC’un Avrupa’daki 2. Tamir Merkezi Türkiye’de Faaliyete Geçti

01 Nisan 2020

CNC, robot ve makine üreticisi Japon firması FANUC, Lüksemburg’tan sonra Avrupa’daki 2. tamir merkezini Türkiye’de faaliyete geçirdi. Son teknolojiyle tasarlanan FANUC Türkiye Tamir Merkezi hizmete girdi. FANUC Türkiye İstanbul Merkez binasının içinde, yaklaşık 500 metrekare alanda Avrupa Merkez Tamir Merkezi ile birebir konseptte oluşturulan FANUC Türkiye Tamir Merkezi, birbirinden farklı ürünleri tamir edebilme kapasitesine sahip.

 

İlk etapta FANUC Alpha, Alpha-i, Beta-i servo motor ve sürücüleriyle birlikte FANUC Robot el kumandalarının(Teach Pendant) tamir edileceği merkezde, FANUC Pcb’lerinin (Anakart, Sürücü kartları, I/O kartları) de tamir edilebilecek.

Fanuc Türkiye tamir merkezi

FANUC Türkiye Genel Müdürü Teoman Alper Yiğit, yüksek bir yatırım bütçesiyle kurulan merkez için açıklamada bulundu. Yiğit, bu yatırımın FANUC’un Türkiye’ye verdiği büyük önemin göstergesi olduğunu belirtti. Yiğit, FANUC Türkiye Tamir Merkezi’nin temel hedefinin, FANUC ürün ve servis kalitesinde tamir hizmetini, FANUC standardıyla müşterilerine sunmak olduğuna dikkat çekti.

 

FANUC Türkiye Genel Müdürü Teoman Alper Yiğit, “Biz FANUC Türkiye olarak müşterilerimize sunduğumuz satış sonrası hizmetlere (Servis, Bakım, Eğitim, Retrofit), tamir hizmetini de ekleyerek FANUC kullanıcılarının ihtiyaçlarını 360 derece kapsayan bir konsept ile çözme arzusundayız. FANUC kullanıcılarına zaman ve maliyet kayıpları yaşatan, anti-profesyonel çözümlerin yerine FANUC kalitesinde oldukça profesyonel, hızlı ve ekonomik tamir hizmetini koyarak üretim kayıplarını minimize etmek ise diğer hedeflerimiz arasındadır. FANUC tarafından üretilen orijinal yedek parçalar ve sarf malzemeleri ve yine FANUC tarafından üretilen test ekipmanlarıyla yapılacak tamirlerde FANUC kullanıcılarına sunulacak 1 yıl garanti ile müşteri memnuniyetini arttırmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Yiğit, FANUC kullanıcılarının ihtiyacı olan tamir hizmetlerinin yanı sıra ürünlerinde oluşabilecek arızaların kök nedenlerinin de tamir öncesi analizlerde araştırılıp raporlarla sunulacağını ifade etti.

 

Tamir sonrası teknik analizlerin de raporlanarak kullanıcılara sunulduğunu belirten Yiğit, bu çalışma prensibiyle dataların tamir merkezinin arşivinde yedeklendiğini de bildirdi.

 

Yiğit, “Özellikle motor tamirlerinde gerçekleştirilecek işlemlerde ürünün tamirinden ziyade yenilenmesi konsepti sunulacak. Yeni kutusunda, tertemiz ve yeni bir motor ile yan yana konduğunda ayırt edilemeyecek şekilde bir yenilemeden bahsediyoruz. Böylece motor tamiri yerine motor yenileme standardını Türkiye’ye getirmiş olacağız” dedi.

 

FANUC Türkiye Genel Müdürü Teoman Alper Yiğit, FANUC Türkiye Tamir Merkezi’nin Japonya, Amerika ve Avrupa’daki örneklerine benzer konseptte olacağını ve FANUC hizmet kalitesini Türkiye’ye taşıyacağını vurguladı. Yiğit, FANUC Türkiye’nin önümüzdeki dönemde taşınacağı yeni binasında da, tamir merkezinin hacmi ve kapasitesini arttıracak şekilde yatırımlara devam edeceğini bildirdi.