Feat™ Leke Çıkarıcı ve Feat™ Leke Mendili


Begüm Dilsiz

Satış ve Üretim Mühendisi
Uniroyal Kimya A.Ş.

 


Uniroyal Kimya A.Ş. 2015 yılı sonunda kurulmuş olup kurumsal yapısına bürünüp marka tescili ve diğer belgelerini tamamlayarak hizmetlerine başlamıştır. Hedefimiz, çevre ve insan sağlığını gözeten ekolojik ürünlerimizin evlerde güvenle kullanılmasını sağlamak, hizmet sektöründeki kalite ve müşteri memnuniyetini de artırmaktır.

Kurulduğu günden bugüne dünyadaki teknolojik gelişmeleri ve yeni trendleri takip ederek yaptığı işi bir adım ileriye taşımaya ve sektörün ihtiyaçlarını karşılamaya devam etmektedir. Uniroyal Kimya A.Ş. yıllardır olduğu gibi artan yatırım planları, yeni projeleri, ürünleri ve büyüyen iş hacmiyle Türkiye’de sahip olduğu konumunu sürdürecektir.

Uniroyal Kimya A.Ş. kurulduğunda halı yıkama sektörü ile ilgili sektörün ihtiyaçlarını üretmiş ve yeni nesil, çevreci ürünleri ile temizlik sektörüne hizmet vermiştir. Halı yıkamada kullanılan şampuanlarını her geçen gün geliştirmekte ve müşterilerine verdiği hizmeti sürekli olarak iyileştirmektedir. Sektörün en büyük sorunu olan halılardaki lekelerin çözümünü ürettiği çözüm kimyasalları ve müşterilerine verdiği teknik bilgiler ile müşterilerinde devamlılığı ve güveni sağlamaktadır. Halı, koltuk vb. ev tekstil ürünlerinin yıkanmasında kullanılabilecek her türlü ürünü müşterilerine sürekli tedarik etmektedir. 2017 yılında Feat™ markasının tescilini alarak evde, otomotivde kullanılabilecek çok amaçlı genel temizleyici ürün formülünü geliştirilmiştir.

 

Feat™ Yeni Nesil Temizleyici 750 ml. halinde sprey ambalajda, Feat™ Leke Mendili ise 6 adet mendil içeren kutu olarak tedarik edilebilir.
• Evde, ofiste ve arabada oluşabilecek tüm leke ve kirlerin çözümünü tek bir ürün ile sağlayarak temizlikte yeni nesil başlatılmıştır.
• Ürünler geliştirirken en büyük hedefimiz evlerde ağartıcı, asit, çamaşır suyu gibi zararlı kimyasalların kullanımını minimuma indirmek ve birden fazla leke çıkarıcı ürün satın alma zorunluluğunu ortadan kaldırmaktır.
• Feat™ Yeni Nesil Temizleyici her yüzeyde kullanılabilecek kadar zararsızdır. Asidik olmaması nedeniyle en hassas kumaşlarda bile güvenle kullanılabilir. Sadece deri ve cam yüzeylerde kullanılması tavsiye edilmez.
•Astım ve cilt hassasiyeti yaşayan kişilerin de rahatlıkla kullanabilmesi için solvent, ağartıcı, çamaşır suyu vb. sert kimyasallar kullanmaktan kaçınılmıştır. Formülasyonu geliştirirken bu hammaddeler kesinlikle kullanılmamıştır.

Feat™ Yeni Nesil Temizleyici

Günümüzde teknolojinin gelişmesi insanların zamanla yarışmasına ve pratik ürünlere daha fazla yönelmesine sebep olmuştur. Bu doğrultuda temizlik için kullanılan ürünlerin pratikliği, hızlı sonuç vermesi kullanıcılar için çok büyük önem arz etmektedir. Bu sebeple Uniroyal Kimya A.Ş. evin her alanındaki temizliği sağlarken bireylerin hayatını kolaylaştırmak ve her anında temizliğine dikkat eden kişilerin yardımcısı olmak amacıyla Feat™ Leke Mendilini üretmiştir.
•Feat™ Leke Mendili kıyafet üzerine dökülen lekelerde kullan-at yapısı ve çantada taşınabilir olması ile oldukça kullanışlı ve pratiktir.
•Hassas kumaşlarda rahatlıkla kullanılabilir.
•Çay, kahve, salça, yağ, ketçap vb. lekelerde oldukça başarılı sonuç vermektedir. Gününü dışarıda geçiren ve kıyafetinde leke oluştuğunda değiştirecek vakti, fırsatı olmayan herkesin çantasından ayırmak istemeyeceği bir üründür.


Feat™ Leke Mendil

Çamaşır Suyunun Leke Çıkarıcılarda Kullanımının Zararlı Etkileri
Günümüzde sıkça duyduğumuz çamaşır suyu katkılı leke çıkarıcılar sağlığımız için oldukça ciddi tehdit oluşturmaktadır. Bu konuda yapılan araştırmalara yer verecek olursak; sodyum hipoklorit asit bazlı ürünlerle karıştığında klor gazı açığa çıkarır. Klor gazı solunması boğazda ve akciğerlerde yanmaya, göz ve burun tahrişine neden olur. Sodyum hipoklorit aşındırıcıdır ve cildi tahriş edebilir veya yanma, ağrıya neden olabilir. Sodyum hipoklorit, genel bir dezenfektan ve ağartma maddesi olarak yaygın şekilde kullanılır.Sodyum hipoklorit çözeltisi orta derecede toksiktir fakat asidik bir temizlik maddesiyle karıştığında klor gazı açığa çıkarır. Bu yüden deterjanlarla karıştırılması risk oluşturur. Eğer çamaşır suyunun kullanılması gerekliyse tek başına kullanılmamalı başka bir kimyasal ile karıştırılmamalıdır. [1]

Kaynakça
1. Public Healt England, Compendium of Chemical Hazards: Sodium Hypochlorite, May 2015.

Yorumunuz

  • (görüntülenmeyecektir)