Flokser Kimya Dekoratif Alanlar için Dayanıklı Poliüretan Sistemler Üretiyor

16 Nisan 2020

Müşteri memnuniyetini ve kalite standartlarını ön planda tutarak hayatı kolaylaştıracak ürünler sunan Flokser Kimya, dekorasyon amacıyla dış cephe tasarımlarında kullanılan söve, sütun, köşe taşı, silme, payanda gibi ürünler ve mobilya parçaları için kullanılan ahşap muadili parçaların üretiminde kullanılmak üzere poliüretan sistemlerinin üretimini gerçekleştiriyor.

Günlük hayatımızın neredeyse her yerinde kullandığımız sayısız eşya polimerik malzemelerden meydana geliyor. Pek çok alanda avantaj ve kullanım kolaylığı sağlayan dekoratif çözümler olarak öne çıkan poliüretan sistemlerin son dönemde kullanımı artıyor.

Türkiye’nin poliüretan Ar-Ge merkezine sahip ilk şirketi olan Flokser Kimya, dekoratif amaçlı kullanılacak ürünlere özel formüller geliştirerek sektörde fark yaratan poliüretan sistemler üretiyor.

 

Dekoratif Amaçlı Kullanılıyor

Flokser Kimya’nın dekoratif amaçlı parçaların üretiminde kullanılan poliüretan sistemleri, kapalı kalıp içerisinde şişebilen, farklı yoğunluklarda su veya solvent bazlı sistemler olarak öne çıkıyor. Bu tip ürünler söve, sütun, köşe taşı, silme, payanda gibi dış cephe tasarımlarında kullanılıyor. Yüksek yanma direncine sahip olan bu ürünler, güçlü bir mekanik dayanım gösteriyor.

 

Aynı zamanda tahta taklidi ürünleri de olan bu poliüretan sistemlerin şişme özelliği bulunmadığı için açık kalıplara el veya makine ile dökülüyor. Mobilya parçaları için kullanılan ahşap muadili sistemler; vidalanabiliyor, yüksek sıcaklıklarda esnemiyor, kırılmalara karşı dayanıklılık gösteriyor.