Flokser Kimya Geniş İzolasyon Ürün Grubunu Yapı Sektörüne Sundu

24 Haziran 2019

 

Flokser Kimya, Poliüretan Köpük Yalıtım Spreyi ve Poliüre Kaplama ürün grubuyla yapıların duvar, çatı, zemin gibi alanları için yüksek ısı izolasyonu ile su yalıtımı sağlayan üstün özelliklere sahip sistemler sektöre sunuyor.

Türkiye’nin bakanlık onaylı ilk özel poliüretan Ar-Ge merkezine sahip şirketi olan Flokser Kimya, izolasyon için Poliüretan Köpük Yalıtım Spreyi ve Poliüre Kaplama ürün grubuyla yalıtım çözümleri sunuyor. CE sertifikalandırmasına sahip olan Flokser Kimya ürünleri; yapıların ısı, su, ses yalıtımı ve maruz kaldığı dış etkenlere karşı üstün koruma sağlıyor. Polyol ve izosiyanat olmak üzere çift bileşenli sisteme sahip olan bu ürünler sprey makinasıyla püskürtülerek uygulanıyor.

Daha İnce Katman Uygulaması ile Yüksek Isı İzolasyonu

PU rigit köpükler; duvar, çatı, zemin gibi alanlara yüksek performanslı izolasyon malzemesi olarak kullanılıyor. Yapılarda kullanılan diğer izolasyon malzemelerine göre daha ince katman uygulaması ile yüksek ısı izolasyonu sağlıyor. Flokser Kimya’nın ürün gamında yer alan açık ve kapalı hücreli 18-55 yoğunluk aralığındaki ürünler ile uygulama sırasında ihtiyaca göre daha az miktarla daha geniş alanlar izole edilebiliyor; daha yoğun malzeme seçimi ile daha dirençli kaplamalar yapılabiliyor ya da uygun ürün seçimi ile daha yüksek izolasyon katsayısına ulaşılabiliyor.

Ayrıca Flokser Kimya’nın Ar-Ge çalışmaları ile geliştirdiği artırılmış yanma dayanımına sahip özel bir ürün olan PIR (poliizosiyanurat) sprey köpük; düzgün yüzey, üstün termal dayanım ve boyutsal kararlılığa sahip olmasının yanı sıra uygulayıcıya da PUR sprey ürünler gibi hacimce 1:1 oranında kolay kullanım sağlıyor.

UV Işınlarına, Aşınmaya, Kimyasallara Karşı Direnç Sağlıyor

Hızlı ve kolay uygulama imkânı ile çatı ve zemin kaplamalarda su yalıtımı sağlayan saf ve hibrit poliüre malzemeler, mükemmel fiziksel özelliklere sahip olmasıyla öne çıkıyor. Yüksek mukavemet, esneklik ve yırtılma dirençli bu ürünler, üstün kaplama malzemesi olarak dikkat çekiyor. En az yüzde 500 uzamaya sahip poliüre malzemeler darbeye, UV ışınlarına, aşınmaya, kimyasallara karşı dirençli oluyor; çevre dostu olan poliüre sistemler solvent ve uçucu organik bileşikler içermiyor.

Su izolasyonu sağlamak amacıyla kullanılabilen bu ürünler aynı zamanda pek çok faktörden ve dış etkenlerden de koruma sağlıyor. Ek yeri bulunmadan uygulama yapılabilmesi, mükemmel elastikiyet ve çatlak köprüleme özellikleri sayesinde köprü inşaatları, demir yolu ray sistemleri, tüneller, havuzlar, su tankları ve su boruları, atık su sistemleri, otopark ve fabrika zeminleri gibi çeşitli alanlarda yaygın olarak kullanılıyor.