FujiSilTM Konvansiyonel Silikon Dioksite Karşı

24 Mart 2020

Konvansiyonel silikon dioksit, durgunluğu sayesinde akışkanlık artırıcı veya emilim taşıyıcısı olarak kullanılmaktadır. (Su süspansiyonu olduğu durumlarda pH nötr değerdedir). Ancak, sıkıştırılabilirlik ve akışkanlık derecesi düşük olduğu için tablet sertliğini engelleyebilir veya toz işleme sürecini zorlaştırıcı hale getirebilir. FujiSilTM , Fuji’nin özel yöntemleriyle geliştirilmiş olup konvansiyonel silikatın tüm eksikliklerini gidermiştir. FujiSilTM’ in içeriğindeki sayısız gözenekleri ve geniş yüzey alanı sayesinde yüksek emilim kapasitesi sağlanmaktadır.

FujiSilTM ile Konvansiyonel Silikon Dioksidin Karşılaştırılması*

 

FujiSilTM ve diğer SiO2 Arasındaki Tablet Sertliğinin Karşılaştırılması

Konvansiyonel silikon dioksit tablet sertliğinin düşmesine sebep olur. Ancak, FujiSilTM’ de bu etkiye dair bir işaret görülmemektedir.

Tat Maskeleme Granüllerinde Uygulanması

FujiSilTM, yüksek akışkanlık özelliği ile küresel emilim taşıyıcısıdır. Konvansiyonel taşıyıcılardan daha küçük tat maskeleme granülleri üretmek üzere etkisiz çekirdek olarak da kullanılabilir. Bunun yanı sıra diğer etkisiz çekirdekler ile kıyaslandığında granülasyon süresini de azaltmaktadır.

Nem Korumada Uygulanması

FujiSilTM, yüksek nem emilim özelliği sayesinde higroskopik API’nin nem yönünden korunmasını sağlar. FujiSilTM, nem hassasiyeti olan ve higroskopik ilaçların stabilitesini artırmaya yardımcı olur.

Katı Dispersiyonunda Uygulanması

Az çözünen API’lerin şekilsiz bir hale getirilmesi çözünebilirliği artırmaktadır. FujiSilTM gözenekli yapıda bir inorganik ilaç katkısı olup, şekilsiz hali stabilize etmek amacıyla bir taşıyıcı olarak kullanılabilir. Püskürtmeli kurutma yöntemi kullanılarak hazırlanır ve aynı zamanda yüksek akışkanlık özelliğine sahip olup takip eden süreçlerde de yardımcı olur.

Farmakope ve Ruhsatlandırma

FujiSilTM; USP/NF (Silikon Dioksit olarak), EP (Silikat Koloidal Hidrat olarak) ve JPE’de yer almaktadır. US DMF Tip IV başvurusu da yapılacaktır.

FujiSilTM-F Özellikleri

FujiSilTM-F gıda takviyesine yönelik bir ilaç katkısıdır. FujiSil ilaç katkısı ailesine ait bir ürün olup, yüksek emilim, akışkanlık ve sıkıştırılabilirlik özelliklerine sahiptir.

Yağ Emilimi Taşıyıcısı Olarak FujiSilTM-F

FujiSilTM-F yüksek yağ emilim değerine sahip olup, emilim taşıma işlemi için uygundur. Ayrıca, küresel granüller sayesinde yüksek akışkanlık özelliği gösterir.

Nem Korumada Uygulanması

FujiSilTM-F, higroskopik ve neme duyarlı bitkisel özlerin nemden korunmasını sağlar.

Güvenlik Bilgileri

FujiSilTM-F şekilsizdir. BSE/TSE, Non-GMO, alerjenik yapıya sahip olmadığına dair beyanları talep üzerine verilmektedir. FujiSilTM- F organik çözücü kalıntısı içermemektedir.

Neusilin® , Fujicalin® ve FujiSilTM ürünlerinin Katı Dispersiyon Uygulaması

Aktif durumunu şekilsiz hale dönüştürme yöntemi, az çözünen API’nın çözünürlüğünü artırmak üzere kullanılan bir yöntemdir. Gözenekli inorganik ilaç katkıları olan Neusilin® ve Fujicalin®, API’lerin şekilsiz halini stabilize eder. Püskürtmeli kurutma (PK) metodu veya ısı eritmeli Ekstrüzyon (IEE) yöntemleriyle şekilsiz katı dispersiyonunu hazırlamak için inert taşıyıcı olarak da kullanılabilir.

FujiSilTM-F Özellikleri

• Yüksek sıkıştırılabilirlik ve akışkanlık özellikli çok yönlü ilaç katkısı.
• Yüksek nem emilim özelliği sayesinde yüksek nem bulunan saklama koşullarında sertlik derecesindeki düşüşü minimanize eder.
• Su endüksiyon özellikleri sayesinde tabletlerin parçalanmasını önler.
• Emilimden sonra dahi yüksek akışkanlık özelliğini korur
• Tat maskeleme granülleri ve katı dispersiyonu için bir taşıyıcı olarak kullanılabilir.
• Higroskopik ve neme duyarlı ilaçlar için nemden korumaya yardımcı olur.
• Durağanlık ve yüksek akışkanlık özelliği sayesinde çok yönlü bir ilaç katkısıdır.
• Yüksek emilim değerine sahiptir ve yağlı maddelerin tozlaştırılmasını sağlar.
• Yağ emilimli FujiSilTM-F küresel şekli sayesinde yüksek akışkanlığı korur.
• FujiSilTM-F taşıyıcı olarak kullanıldığında yağlı maddelerin tabletleme sonrası sızmasını önler.
• Higroskopik ve neme duyarlı bitkisel özlerin nemden korunmasına yönelik olarak uygulanır.

 

burçak ince