Galvanizli Çelikler İçin Verimli ve Sürdürülebilir Kaplama, Alesta® AP QualiSteel

07 Ekim 2020

Sıcak daldırma galvanizli çeliklerin kaplanması için yenilikçi toz kaplama olan Alesta® AP QualiSteel kaplamacıların aradıkları avantajları sunmaktadır. Mükemmel gaz giderme özellikleri ve iyi akış, kusursuz yüzey görünümü sağlar. Düşük sıcaklıklarda hızlı ve güvenilir kürlenme, enerji tasarrufu sağlar ve üretkenliği artırır. Qualisteelcoat spesifikasyonlarına göre son derece yüksek UV ve nem direnci, kaplanmış parçalar için daha uzun ömür döngüsü sağlar. Geniş Ral renk yelpazesine sahip olan Axalta Boya Sistemleri’nin yeni koleksiyonu, toksik madde içermeme ve düşük sarfiyat avantajları ile kaplamayı daha sürdürülebilir kılar.

Galvanizli çelik yapıların ve ürünlerin korunması söz konusu olduğunda, görünüm ve sürdürülebilirlik için talepler ciddi oranda artmıştır. Axalta bu trende cevap olarak, mimari kalitede yüksek verimli Alesta® AP QualiSteel toz boyaları sunmaktadır. Yenilikçi ürüne özgü özellikler sayesinde, kaplama ön gaz giderme adımı olmadan uygulanabilir. Geleneksel iki adımlı yöntem uygulaması ile karşılaştırıldığında yeni toz boya uygulaması, kaplanmış yüzeyin görünümünü etkilemeden verimliliği artırma imkanı sağlamaktadır.

Yüksek verimlilik ve daha düşük kürlenme sıcaklığı, sözleşmeli uygulayıcılar ve kendi şirket bünyelerinde toz boya yapan kuruluşlar için üstün avantajlar sunar. Kaplanacak ürüne bağlı olarak, Alesta® AP QualiSteel 160°C’ye kadar düşük sıcaklıkta kürlenebilirken, daha yüksek sıcaklıklarda verimlilik daha da artabilir. Malzeme ve enerji tasarrufuna ek olarak, sürdürülebilirlik yeni toz boyaların önemli özelliklerindendir.

Uluslararası kalite belgeleme sistemi “Qualisteelcoat”’un bir parçası olan toz boyalar, çok iyi UV dengesi ve mekanik direnç de sağlıyor, bu sayede bileşenlerin ömrü çok daha uzun oluyor.

Axalta Qualisteelcoat

Alesta® AP QualiSteel tipik olarak çelik yapıların, makine bileşenlerinin, bahçe ve dış mekan mobilyalarının, çitlerin, rayların, oyun parkı ekipmanlarının, sokak ve dış mekan aydınlatmalarının ve farklı bir çok ürünün kaplanmasında kullanılır. Toz kaplamalar ana RAL renklerinde stoktan temin edilmektedir.