Hempel yüksek verimli ve çok yönlü anti fouling kaplamasını piyasaya sürdü

11 Haziran 2019

 

Hempel, tüm gemi tipleri için geliştirilmiş operasyonel esneklikte ve ortalama olarak %4,5’lik bir hız kaybı* seviyesindeki (ISO 19030’a göre) yeni anti fouling (zehirli boya) kaplaması olan Globic 7000’i piyasaya sürdü. Bu özellikler, gemi sahipleri ve operatörler için önemli yakıt maliyeti tasarrufuna ve ilgili emisyonlarda azalmaya yardımcı oluyor.

60 aya kadar etkili koruma sağlamak için özel olarak tasarlanan Globic 7000, hem sert hem de yumuşak kirlenmeye karşı koruma sağlamak için optimum bir biyosit karışımı içeriyor. Balçık ve yosunlara karşı geliştirilmiş performansı ile Globic 7000, yavaş buharlama ve uzun süre boşta kalma süreleri dahil olmak üzere geniş çalışma koşulları için uygundur.

Globic 7000, Hempel’in 2002’deki lansmanından bu yana 10.000’den fazla gemiye uygulanan kanıtlanmış Globic teknolojisi üzerine kuruludur ve böylece tüm kuru yerleştirme aralığı boyunca düzgün, etkili biyosit salınımı ve temiz bir gövde sağlar.

Hempel A/S, Denizcilik Grubu Ürün Yönetimi Başkanı, Davide Ippolito, yeni gövde kaplamasının lansmanı üzerine yaptığı açıklamada “Globic ürün yelpazemiz içinde, mükemmel bir yatırım getirisi sunun en başarılı ürün gruplarımızdan biri. En son olan Globic 7000, müşterilere tam operasyonel esneklik sunmak için tasarlanmıştır. Endüstri, yönünü yavaş buharlama operasyonlarına çevirdiği için, hareketi destekleyen bu yeni kaplama, tüm gemi tipleri ve çok çeşitli çalışma koşulları için 60 ay boyunca önemli miktarda yakıt tasarrufu ve olağanüstü koruma sağlar. Kaplamadaki yüksek hacimli katılar, gemi kuru havuzdayken daha fazla maliyet düşürme sağlamak için, daha hızlı uygulanabileceği anlamına gelir.”

Hempel’in patentli Nano akrilat teknolojisi, Globic ürün yelpazesinin ardındaki güçtür ve tüm servis ömrü boyunca temiz bir gövde sağlamak için integral biyositleri sabit bir oranda yüzeye getirmek adına ince bir parlatma kontrol mekanizması sağlar. Globic’in benzersiz teknolojisi, kaplamanın tam ve ani kirlenme önleyici koruma sağlaması amacıyla su ile birleştiği anda çalışmaya başlamasını sağlar.

Globic 7000, kaplamaya, kendi sınıfında önde gelen mekanik mukavemetini veren Hempel’in patentli mikro fiberlerini içerir. Mikro lifler, kaplamanın günlük işlemler sırasında sıkça oluşan aşınma ve darbe hasarlarına karşı direncini arttırır, çatlama ve soyulmaya karşı korur. Kaplamanın bu şekilde güçlendirilmesi, basınçlı temizleme için gereken alanı en aza indirir ve böylece kuru yükleme sırasında bakım maliyetlerini önemli ölçüde azaltır.

Bir bakışta Globic 7000: •Akıllı ve verimli biyosit paketi sayesinde hem sert hem de yumuşak kirlenmelere karşı kalıcı koruma. •Yavaş buharlama ve uzun süre boşta kalma süreleri de dahil olmak üzere tüm gemi tipleri ve geniş çalışma koşullarına uygundur. •Kanıtlanmış patentli Nano akrilat teknolojisi. • 60 ay boyunca etkili koruma. •Geliştirilmiş renk stabilitesi. •Düşük Uçucu Organik Bileşik (VOC) seviyeleri – 400g / L’nin altında. • Çatlama ve soyulmayı önlemek amacıyla, sınıfının önde gelen mekanik mukavemet için patentli mikrofiberle güçlendirilmiştir, limanda kuru bakım maliyetlerini önemli ölçüde azaltır.

*Hız kaybı arttıkça, geminin su içinde hareket etmesi için daha fazla güç ve sonuç olarak yakıt gerekir.