Henkel Adhesive Technologies UV Yeteneklerini Genişletiyor

18 Eylül 2020

Yapıştırıcılar, sızdırmazlık malzemeleri ve fonksiyonel kaplamalarda yüksek etkili çözümlerin lider firmalarından Henkel Yapıştırıcı Teknolojileri (Henkel Adhesive Technologies), kısa süre önce sahada UV ile kürlenen akrilik basınca duyarlı yapıştırıcılar (PSA) için yeni, son teknoloji ürünü bir üretim alanının temelini Salisbury, Kuzey Carolina’da attı. Yeni tesisin 2021 yılı sonunda faaliyete geçmesi bekleniyor. Henkel’in mevcut tesisinin bu genişlemesi, şirketin bant, etiket, medikal ve grafik film pazarlarına daha sürdürülebilir ve yenilikçi basınca duyarlı yapışkan çözümleri sağlama yeteneklerini genişletiyor.

İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Brian McSwigan “Henkel’in solvent içermeyen UV PSA serisi, akrilik bazlı yapıştırıcıların daha geniş endüstride kullanımını mümkün kılıyor. Geleneksel kauçuk bazlı sıcak eriyik kullanım kolaylığını akrilik polimerlerin gelişmiş performansıyla birleştirmek, yenilikte bir adım değişikliği temsil ediyor, aynı zamanda, Henkel’in sürdürülebilirliğe olan bağlılığını sürdürüyor“ dedi.

UV ile kürlenen hot melt yapıştırıcılar, değişen pazar ihtiyaçlarına cevap verir ve müşteri deneyimini geliştiriyor. Geleneksel basınca duyarlı pazarların tüm segmentlerine hizmet veren çeşitli yüzey stoklarını kaplamak için tasarlanmıştır. LOCTITE® DURO-TAK® UV markasını taşıyan Henkel, bu yeni tesisten saf polimer, formüle edilmiş serbest radikal ve katyonik kürleme sistemleri dahil olmak üzere kapsamlı bir yapıştırıcı kimyası seti sunacak. Henkel’e özgü, katyonik kürlenmiş UV PSA’lar, daha düşük enerji tüketimi ve aşırı yüksek kaplama ağırlıklarının (geleneksel serbest radikal sistemlerin iki katından üç katına kadar) tam kürlenmesine olanak tanıyan yeni bir kürleme mekanizması kullanıyor.

Kuzey Amerika, Ambalaj ve Tüketim Malları Başkan Yardımcısı Gary Rzonca “Bu, Kuzey Amerika’daki ilk UV basınca duyarlı yapıştırıcı üretim tesisimizin inşaatına başladığımızdan bu Henkel için heyecan verici bir zamandır. Müşterilerimize ve markalarına gerçek değer katan tüketici deneyimini geliştirmeye odaklanmaya devam ediyoruz,” dedi,

Henkel’in Salisbury tesisi, ambalaj, tüketim malları ve elektronik pazarlarında yaygın olarak kullanılan yapıştırıcıları üretmektedir.

Tüketiciler düşünülerek yaratılan Henkel’in tüketici ambalaj yapıştırıcıları, hızlı tüketim malları şirketlerinin verimli, güvenilir ve sürdürülebilir çözümler elde etmesini sağlamak için yüksek etkili çözümler sunuyor.