Henkel, Küresel Metal Bobin Endüstrisi İçin Kapsamlı Bir Portföy Sunuyor

27 Eylül 2019

 

Henkel, küresel metal bobin (coil) endüstrisindeki müşterilerine yağlama, dekapaj, temizleme, ön işlem, pasivasyon ve laminasyon konularında geniş kapsamlı proses çözümleri yelpazesiyle destek vermeye devam ediyor. En son ürün yenilikleri, yeni nesil alaşımlara, hekzakromiyumsuz formülasyonlara, özel fonksiyonel kaplamalara ve elektrikli çelik için yeni haddeleme yağları ürünlerine odaklanmıştır. Ayrıca, şirket metal bobin endüstrisi için pazar uzmanı ekibini daha da genişletti.

Metal işleme endüstrisinde 80 yıldan fazla bir deneyime sahip olan Henkel’in metal rulo işletmesi, Düsseldorf genel merkezinde ve bölgesel operasyonlarında yüksek nitelikli çalışanların güçlü bir işgücüyle güçlü bir bölüme geçmiştir. Bu zorlu sektör için şirketin Bonderite ürün portföyü, müşterilerin üretim süreçlerinin maliyet verimliliğini ve sürdürülebilirliğini optimize etmelerine yardımcı olmak için özel olarak formüle edilmiş çok çeşitli çözümler içermektedir.

Henkel’in endüstri liderleriyle yakın işbirliği, yenilikçi süreç çözümleriyle sonuçlandı. Bu çözümler, daha uzun banyo ve alet ömrü, krom VI, atık sudaki nitrat ve NOx emisyonlarının ortadan kaldırılması ve aynı zamanda daha az atık sayesinde önemli maliyet tasarrufu sağlıyor. En yeni ilaveler arasında, EV pil yuvaları ve tepsileri gibi gelişmekte olan e-mobilite pazarındaki son ürünler için özel çelik üreticilerinin spesifik gereksinimlerini karşılamak üzere özel olarak geliştirilmiş, krom içermeyen fonksiyonel bir kaplama bulunmaktadır. Değer zincirinde krom içermeyen ürünlerin gelişimine öncülük etmenin yanı sıra, şirket paslanmaz çelik dekapaj ve metal rulo laminasyonunda da pazardaki konumunu geliştiriyor.

Henkel’in metal bobin imalat zinciri için Bonderite’in verimli, güvenli ve sürdürülebilir çözümler portföyünü içermektedir:

• En iyi yağlama performansı için soğuk haddeleme yağları. Bu, yüksek verimlilik ve yüksek sac kalitesi ile sonuçlanır.

• İş rulolarının ömrünü artırmak ve ara depolama için yeterli korozyon koruması sağlamak için kullanılan ıslak temper sıvıları.

• Aşırı dekapajdan kaçınmak ve bir sonraki işlem adımı için düzgün bir yüzey sağlamak için hidroklorik veya sülfürik aside ilave edilen dekapaj inhibitörleri.

• Endüstrinin paslanmaz çelik dekapaj için en düşük serbest florür konsantrasyonu formülasyonu da dahil olmak üzere, levha yüzeyinden gres, yağ ve metal tozlarını gidermek ve bir sonraki aşamaya hazırlamak için tasarlanmış temizleyiciler.

• Yüzey hazırlığından işlevsel kaplamaya kadar kromsuz ürünler, böylece metal rulo üreticilerinin çevresel ayak izlerini azaltır.

• Yüzey işleme ajanları, alt tabakayı güvenilir boya yapışması için hazırlar ve mükemmel korozyon koruması ekler.

• Depolama ve nakliye sırasında korozyonu önlemek için galvanizli sac ve teneke ürünlere uygulanan pasivasyonlar.

• İnce organik kaplamalar, dekoratif yüzeyler için parmak izi ve diğer etkili özellikler ile gelişmiş kaynak kabiliyeti ve şekillendirme sağlar.

• En son çevresel yönetmeliklere uygun olarak güvenilir ve düşük maliyetli rulo laminasyonu için tasarlanmış yapıştırıcılar.

Kapsamlı ürün portföyünü tamamlayan Henkel ayrıca, birçok bobin işleme adımında en iyi üretim uygulamalarını sağlamak için tasarlanmış özel ekipman sunar.

Bonderite, Henkel ve / veya iştiraklerinin Almanya ve diğer ülkelerdeki tescilli ticari markasıdır.