Hexcel Corp, İnsansız Hava Aracı Sistemleri için Üretim Gerçekleştiriyor

15 Eylül 2020

Hexcel Corp. (Stamford, Conn., ABD), General Atomics Aeronautical Systems (GA-ASI, San Diego, Calif., US) ile karbon fiber takviyeli termoplastik bileşenlerin geliştirilmesi ve üretiminde kilit bir ortaklık gerçekleştirdiklerini bildirdi. GA-ASI’nin insansız hava aracı (UAV)/ uzaktan kumandalı uçak (RPA) sistemleri üzerindeki karmaşık yapılardır.

Hexcel Katmanlı Üretim Başkan Yardımcısı Larry Varholak, “HexAM süreci, havacılık sistemleri için kritik öneme sahip sert ve hafif bileşenler üretiyor. Maliyetleri düşürürken performansı artıran UAV/RPA sistemlerinin bileşenlerini geliştirmek için GA-ASI ile iş birliğimize değer veriyoruz” dedi.

HexAM teknolojisini kullanan Hexcel ve GA-ASI, geleneksel kompozit, kalıplama veya işleme yöntemleriyle üretilmesi pahalı veya imkansız olan birkaç karmaşık geometrik bileşen ürettiyor.

Hexcel, uygulamaların çoğunun, eklemeli üretimin sağladığı karmaşık geometrilerin tasarım özgürlüğü ve İHA’nın performansını ve çalışmasını iyileştirmek için daha kolay bir üretim süreci sağladığı iç kalıp hattı (IML), dış kalıp hattı (OML), kanallar ve manifoldlar için olduğunu ifade ediyor.

Kaynak: https://www.hexcel.com/News/News-Releases