Hexion, Şangay’da (Çin) Yeni Uygulama Geliştirme Merkezi’ni (ADC) Başarıyla Tamamladı

02 Ocak 2020

Yeni tesis Ar-Ge’ye ev sahipliği yapacak. Bu yatırım sürdürülebilir ürün çözümlerine odaklanan kaplamalara ve kompozit teknolojilere taahhüdün altını çiziyor.

Hexion Inc., araştırma, geliştirme ve teknik hizmet yeteneklerini daha da güçlendirmek için yürüttüğü küresel çalışmaların bir parçası olarak Şangay’daki yeni Uygulama Geliştirme Merkezi’nin (Application Development Center – ADC) inşaatını başarıyla tamamladı. 4.800 metrekarelik yeni ADC, su bazlı kaplamalarda ve kompozit uygulamalarda büyümeyi hızlandırmak için yeni ürün geliştirme ve müşteri iş birliğini destekleyecek. Hexion Başkanı ve CEO’su Craig A. Rogerson, “Yeni ADC, inovasyon fırsatlarını arttırmak ve büyümeyi teşvik etmek için Ar-Ge ayağımıza stratejik olarak yatırım yapma konusundaki kararlılığımızın bir başka örneğidir. Yakın lokasyonlarda çalışan ticari ve Ar-Ge liderleri ile, müşterilerimize nihayetinde fayda sağlayacak olan dünya standartlarında bir teknoloji ortamında farklı becerilerinden yararlanacağız. Yatırım ayrıca, müşterilerimizin çevresel açıdan daha fazla tercih edilen çözüm taleplerini karşılamak için sürdürülebilirlik ilkelerini, Ar-Ge ve ürün geliştirme girişimlerimize dahil etme konusundaki kararlılığımızı da göstermektedir. Örneğin, yeni ADC’nin, EPIKOTE™ ve EPIKURE™ epoksi sistemlerini temel alan yeni nesil çözümler geliştirerek, Çin’deki rüzgar enerjisi uygulamaları için önde gelen konumumuzu güçlendirmesini bekliyoruz. Elektrikle çalışan araçların üretimini destekleyen teknolojilerin yanı sıra ADC ayrıca, hafif oto kompozit bileşenler ve müşterinin daha dayanıklı otomobil üretmesini sağlayan, diğer yandan performanstan ödün vermeden hava emisyonlarını azaltan araçlar üretmesini sağlayan diğer teknolojiler gibi otomotiv uygulamaları için EPIKOTE™ ve EPONOL™ reçine sistemlerimizi temel alarak daha fazla yenilikçiliği destekleyecektir. 24 global Ar-Ge tesisi ile Hexion, yarının kaplamalarını, kompozitlerini ve yapışkan çözümlerini geliştirmek için benzersiz bir konuma sahiptir” dedi.

Asya Pasifik bölgesinde ivme kazanmaya devam eden ve ADC’nin desteğiyle daha da büyümesi beklenen, çevresel olarak tercih edilen çözümler mevcut. Örneğin NextGen Epoxy™ su bazlı sistemi, daha düşük uçucu organik VOC ile hava emisyonlarını azaltmasına rağmen, solvent bazlı sistemlerle karşılaştırılabilir kaplama performansı sunuyor. Su bazlı ve ultra yüksek katı akrilik poliol reçineleri üretimi için Cardura™ glisidil esteri ve 1K izosiyanat içermeyen yüksek performanslı koruyucu kaplamalar için uygun maliyetli reçineler sağlayan bir dizi özel monomer olan VeoVa™ vinil esterler bu çözümlerin arasında yer alıyor. Columbus, Ohio’da tabanlı Hexion Inc., yapıştırıcı, kaplamalar, kompozitler ve endüstriyel pazarlarındaki müşterileri için geniş bir yelpazedeki termoset teknolojileri, özel ürünler ve teknik destek sunuyor.