HP ve BASF, Dijital Üretimi Geliştirmek için İş Birliği Yapıyor

08 Haziran 2020

BASF ve endüstriyel 3D baskı çözümlerin uzman firma HP, dijital üretimi ilerletmek için stratejik ittifaklarını genişlettiğini bildirdi. Şirketler birlikte, yeni pazar fırsatları yaratmak, ortak olarak sınıfının en iyisi uygulamalar geliştirmek ve eşsiz kalite, ekonomik ve daha sürdürülebilir üretim elde etmek için otomobil, tüketici, tıbbi ve endüstriyel üretim sektörleriyle yakın bir şekilde çalışmalar gerçekleştiriyorlar.

Genişletilmiş iş birliğinin merkezinde, ilave üretim için türünün ilk örneği olan polipropilenin (PP) piyasaya sürülmesi yer alıyor. BASF tarafından sağlanan HP 3D Yüksek Yeniden Kullanılabilirlik PP, endüstrilerdeki şirketlerin 3D baskılı parçaları her zamankinden daha hızlı, daha uygun maliyetli, daha sürdürülebilir ve daha yüksek hacimlerde tasarlayıp üretmelerini sağlamak için HP’nin Jet Fusion 5200 Serisi 3D baskı çözümü için geliştirilmiş ve kalifiye edilmiştir.

BASF 3D Baskı Çözümleri Genel Müdürü François Minec, “HP ile uzun süredir devam eden ortaklığımızın gelişimi, endüstrileri dönüştürmeye, sürdürülebilir üretimi sağlamaya ve müşterilerimizin Katkı Üretimi sanayileşmesini şekillendirmesine destek olmak vizyonumuzun bir parçasını oluşturuyor. BASF 3D Printing Solutions, yeni Forward AM markasının lansmanını geçen yıl yapmıştı. Gelecek odaklı, ileri malzeme ve teknoloji ile endüstriyel ölçeklenebilirliği sağlama hedefini bu doğrultuda sürdürüyor. PP’yi tanıtmak, üretimi dönüştürmek için sınıfının en iyisi malzemeler alanında iş birliği yapmamız bu hedefteki diğer bir adımımızdır. Ekiplerimiz, HP’nin Jet Fusion 5200 platformunun gelişmiş özelliklerinden tam olarak yararlanan, dijital üretime geçişe yatırım yapan yenilikçi şirketler için gerçekten bir kazan-kazan fırsatı sağlayan yüksek kaliteli, sofistike bir PP geliştirmek için çalışma gerçekleştirdi” şeklinde konuştu.