Huntsman, Tayvan’da Yeni Terol Poliol Fabrikası Açtı

20 Kasım 2020

Huntsman Corporation (NYSE: HUN) Tayvan Kuan Yin’deki Sistem Evi’nde 22.000 tonluk yeni bir TEROL® aromatik polyester poliol fabrikasının resmi açılışını, şantiyede kilit müşterilerin katıldığı bir açılış töreni gerçekleştirdi.

Mayıs ayında tamamlanan 3.600 metrekarelik poliol tesisi, Huntsman’ın Asya-Pasifik bölgesindeki poliüretan üretim kapasitesini genişletiyor ve Huntsman’ın TEROL® poliollerini Amerika Birleşik Devletleri dışında ilk kez ürettiği anlamına geliyor. TEROL® polyester polioller, MDI bazlı poliüretan yalıtım sistemlerinin üretiminde kritik bileşenlerdir. – R-değeri ile ölçülen piyasada bulunan en etkili yalıtkanlardır. TEROL® poliollere dayalı yalıtım ürünleri arasında poliizosiyanürat (PIR) pano stok sistemleri, sprey poliüretan köpük (SPF) ve giriş kapıları, garaj kapıları, soğutucular, buzdolapları ve ticari dondurucular dahil olmak üzere yerinde dökme uygulamaları bulunur.

HUNTSMAN

Huntsman, TEROL® poliollerini üretmek için hurda polietilen tereftalat (PET) şişeleri geri dönüştüren tescilli bir işlemden yararlanıyor, çöplüklere, nehirlere ve okyanuslara giderek çevreyi kirletmesini de engelliyor.

Huntsman Poliüretan İş Bölümü Başkanı ve Asya CEO’su Tony Hankins, “Tayvan, akışa ve müşterilerimiz için daha farklılaştırılmış çözümler oluşturmaya odaklanan bölgedeki stratejik hedeflerimize ulaşmak için kritik öneme sahip bir temel oluşturmaktadır. Bu tesisteki TEROL® poliolleri, PIR levha sistemlerinde, soğuk zincir uygulamalarında ve sprey poliüretan köpük veya SPF’de zaten kullanılmaktadır. Bu yılın başlarında, yakın zamanda satın aldığımız iki büyük SPF şirketinin entegrasyonu yoluyla dünyanın önde gelen SPF şirketi olan Huntsman Building Solutions’ı kurduk. Sonuç olarak, Huntsman artık Tayvan tesisinden TEROL® poliollerini kullanarak Asya-Pasifik’teki müşterilere enerji açısından verimli SPF sistemlerini etkin bir şekilde tedarik edebiliyoruz. Soğuk zincirde, modern tarımda ve binaların yalıtımında SPF için önemli büyüme fırsatları görüyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak