Hydro Kimya/Yerli ve Nitelikli Bitkisel Ekstreler

14 Şubat 2020

Firmamız, kozmetik ham maddesi olarak doğal bitkisel ekstrakt üretimi yapan İstanbul’da yerleşik bir işletmedir. Kendi imalatımız olan bitki özleri; kozmetik, cilt bakım ürünleri, şampuan, sabun, ıslak mendil, bebek bezleri ve diğer kişisel bakım ürünlerinde uygulanan doğal katkı maddesi olarak kullanılabilmektedir.

Kalite; GMP konusundaki tecrübemiz ışığında inşa edilen tesisimiz, ham maddelerin verimli bir şekilde üretimi için tasarlanmıştır. Tüm üretim süreçlerini sürekli olarak en yüksek kaliteyi sağlamak için aynı koşullarda ve aynı talimatlar doğrultusunda yürütmekteyiz. Her bir ürün numunesi kalite birimimiz tarafından hazırlanıp onaylandıktan sonra tarafınıza iletimektedir.

Müşteri Portföyü; üretimdeki bu yetkinliğimiz ile Türkiye’nin lider kozmetik firmalarının, tedarikçi denetiminden geçmiş ve bitkisel ekstrelerle ilgili Türkiye’deki ilk ve tek ham madde tedarikçisi olmayı başarmış bir firmayız. Kaliteli ve yenilikçi ürünlerimiz ile öncü firmaların yerli tedarikçisi olmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Bu sayede müşterilerimize, içeriklerini kendilerinin belirledikleri özel ürünler, stok maliyeti, termin süreleri, ithalat operasyon yükü ve de fiyat gibi konularda önemli avantajlar sağladık. Aynı zamanda, müşterilerimizle yeni proje ve Ar-Ge çalışmalarında, bitkisel ekstrelerle ilgili etkin ve verimli bir diyalog yürütmekteyiz.

Ürün İçeriği; ürün içeriklerimiz, ihtiyaçlarınız doğrultusunda özel hazırlanıp üretilmektedir. Su veya yağda çözünebilir formlar ile özel bitki karışımları şeklinde ürün taleplerini güvenilir ve hızlı bir şekilde karşılamaktayız. Kozmetikte son dönemde oldukça popüler olan farklı ürünleri yurt dışındaki tedarikçilerimizden temin ederek, yerli olarak üretebilmekteyiz. Bu sayede, müşterilerimizin kozmetik trendlerine uygun ürün geliştirmelerinde ihtiyaç duydukları ham maddeleri üretip, hızlıca kullanımlarına sunmaktayız.

 

Ramazan Keleş
Genel Direktör
Hydro Kimya ve Makine San. Tic. Ltd. Şti.