IMCD Ürün Portföyünü Genişletiyor

11 Haziran 2019

 

IMCD, DuPont Industrial Biosciences bünyesindeki Dow Microbial Control tarafından tedarik edilen biyositlerle birlikte ürün portföyünü genişletiyor. IMCD, DuPont Industrial BioSciences’in, IMCD’yi Endüstriyel Koruma ve Ev Bakımı uygulamalarında kullanım amaçlı biyositlerinin Avrupa satış kanalı olarak anons etti.

IMCD söz konusu portföyü 35 yılı aşkın bir süredir bazı ülkelere tanıtıyor ve artık Türkiye’de de ana dağıtıcı olarak hizmet verecek. Şirket uzun yıllara dayanan deneyimini ROCIMA ™, BIOBAN ™ ve KATHON ™ gibi markalarla birleştirerek 1 Nisan 2019 tarihinden itibaren müşterilerinin de biyosit ortağı olacak.

Dow ve DuPont birbirlerini tamamlayıcı portföylerini bir araya getirerek tarım, malzeme bilimi ve özel ürünler sektöründe her biri müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayarak ve küresel sorunları çözmeye yardımcı olarak üretken innovasyon anlayışıyla hareket eden, kendi sektörlerinde lider olan üç güçlü bağımsız şirket oluşturmayı amaçlamaktadır. Eski adı Dow Microbial Control olan DuPont Industrial BioSciences Özel Ürünler sektöründe hizmet vermektedir. DuPont Industrial Biosciences, ürünlerinin performansını, verimliliğini ve sürdürülebilirliğini geliştirmek adına çeşitli pazarlardaki müşterilerle iş birliği içinde çalışan; enzimler, biyomateryaller, biyositler ve antimikrobiyal çözeltiler dahil olmak üzere biyoteknoloji ve mühendislik çözümlerinden ve proses teknolojisinden faydalanan, sektöründe öncü ve yenilikçi bir firmadır.

IMCD, özel kimyasalların ve gıda bileşenlerinin satışında, pazarlanmasında ve dağıtımında lider bir şirkettir. Alanında lider üreticileri temsil eden satış ekibi, kapsamlı ve tamamlayıcı ürün portföyü kullanarak müşterilerin sorunlarına çözüm getiren, pazar odaklı teknik uzmanlardan oluşmaktadır.

IMCD, Mikrobiyal Koruyucu Etkinlik (Challenge) testleriyle kendi mikrobiyoloji laboratuvarlarında çalışmalar gerçekleştiriyor. Tüm bunların yanı sıra BPR, CLP, MIT’siz vs. biyosit konularındaki güncel gelişmelerden IMCD Türkiye temsilcileri DowDuPont’un biyosit portföyüyle ilgili müşterilerine bilgi verecektir.