Inkmaker srl, Alman Şirketi Swesa’yı Satın Aldığını Açıkladı

14 Eylül 2020

Inkmaker srl, özelleştirilmiş dozaj sistemlerinde uzmanlaşmış bir Alman şirketi olan SWESA’nın satın alımının, 2020’nin 3. çeyreğine kadar tamamlanacağını açıkladı.

SWESA Dosiersysteme GmbH’nin, İtalya merkezli küresel teknoloji firması Inkmaker Group’un, müşterisine toplam proses mühendisliği sunma konusundaki küresel hedefine ulaşmada bir başka kilometre taşı olarak katıldığını gösteriyor.

Bu satın alma, Inkmaker’ın 2019’dan bu yana üçüncü satın alması oldu

Inkmaker srl; geçen yıl Ekim ayında gerçekleşen İngiltere’deki Rexson Systems Limited ve Vale-Tech Limited şirketlerinin satın alınması ile, bu yılın başlarında da İtalya’da Tecnopails S.n.c’ni de satın alarak küresel iddiasını korumaya devam ediyor.

Çevresel teknolojiye çok büyük önem veren SWESA, ekolojik ve ekonomik fikirleri FLEXO ve SMARTMaster gibi yenilikçi dozaj sistemleriyle gerçekleştiriyor. Pazarda sağlam ve dayanıklı olmalarıyla saygı duyulan bu makineler, sık bakım gerektirmemeleriyle biliniyor. Ayrıca SWESA’nın yüzde 100 mürekkep sirkülasyonu sağlama kabiliyetine sahip benzersiz iğnesiz vanaları, gıda ambalajı, ofis mobilyası, kağıt mendil ve ağır hizmet oluklu ambalaj endüstrilerinden önemli bir küresel müşteri veri tabanına sahip.

Inkmaker Group, EMEA ve AMERICAS CEO’su Christophe Rizzo, Son birkaç yılda Inkmaker, Almanya’daki işini başarıyla büyütmeyi başardı. Gerçekleşen büyüme bir sonraki adımı gerekli kıldı ve SWESA’nın satın alınması bu gereğin mantıksal sonucu olarak gerçekleşti. SWESA’nın bilgisi ve teknolojisi Inkmaker Group için mükemmel bir seçim. Almanya’da SWESA ünitelerinin üretimine devam edeceğiz. Yönetim kurulu adına, büyüyen marka ailemize SWESA Dosiersysteme GmbH’nin katılmasından memnuniyet duyuyoruz” dedi.

SWESA’nın Genel Müdürü ve sahibi Roland Steinberg ise şunları aktardı: “Sonuçtan çok memnunum. Inkmaker, dünya çapında satış gücü ve servis altyapısı ile endüstri-4.0 teknolojisi ile desteklenen bir dünya lideridir. Bu, stratejik küresel planda önemli bir an. Inkmaker’ın liderliği aracılığıyla ve Inkmaker marka ailesine katılarak SWESA’nın işinin sürekliliğini garanti ettiğine ve hem pazardaki konumunu güçlendirmeye hem de artırmaya kararlı olduğundan eminim.”

SWESA, Inkmaker şirketler grubunda daha büyük bir rol üstlenirken, Roland Steinberg de satışta aktif bir rol oynamaya devam edecek.

SWESA, satın alma sonucunda Almanya Eltville am Rhein’deki işletmesinden gıda ambalajı, ofis mobilyası ambalajı, kağıt mendil ve ağır hizmet oluklu ambalaj endüstrileri için özel dispensing sistemlerine odaklanmaya da mevcut SWESA müşterilerini desteklemeye de devam edecek.

Ek olarak şirket, Inkmaker şirketler grubunun Avrupa, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Asya ve Avustralya’daki ofisleri ve o ülkelerdeki satış ve servis sağlayan temsilcilerinden de destek alacak.

Inkmaker Group’un Boya ve Kaplama, Su bazlı ve solvent bazlı Sıvı Mürekkep, Tekstil ve Boyahane pazarı ile laboratuvar ekipmanı da dahil olmak üzere markalarının tüm temsil hakları, Türkiye’de Odak Kimya Endüstrisi Ürünl. Ltd. Şti.’ne ait.