ITT Global ‘den 30 Milyon TL’lik Yatırım

13 Mayıs 2019

 

ITT Logostics’ in en büyük projelerinden biri olan İTT GLOBAL, 9 Mayıs tarihinde görkemli bir törenle hizmete açıldı. Sektörle ilgili geniş bir katılımın gerçekleştiği açılışta, İTT Global Genel Müdür Yardımcısı Didem Öztanik’ın açılış konuşmasının ardından, kürsüye çıkan Genel Müdür Tekin Öztanık, 6 ay gibi kısa sürede hayata geçirilen tesisle ilgili geniş bilgiler verdi. 7500 m2 arazi üzerine kurulan 1500 m2‘lik geniş bir kapalı alana sahip olan tesisin, kapasitesinde Avrupa’nın en iyisi olma özelliği taşıdığını vurguladı.

Öztanık, İTT Global’in, 4 adet kimyasal tank ve tanker yıkama peronu, 1 adet sadece gıdaya özel yıkama peronu, aynı anda 8 adet IBC yıkama ünitesi ile eş zamanlı olarak hizmet verebilme kapasitesine sahip olduğunu belirtti.

Tüm süreçlerinin üstün güvenlik standartlarıyla yönetildiği tesisin en önemli ve ayrıcalıklı özelliğinin alınacak hizmetlerin tümünün tam otomasyon ve yüksek teknoloji ile sunulması olduğunu vurgulayan Tekin Öztanık, yıkmanın yanı sıra elleçleme, ısıtma, dolu-boş depolama gibi diğer entegre hizmetleri de Bütüncül Lojistik hizmet anlayışıyla verdiklerini söyledi. Konuşmasında, İTT Global’in çevre ve insan sağlığına son derece duyarlı, Çevre Bakanlığı normlarına ve Avrupa çevre normları kriterlerine göre dizayn edilmiş tam bir çevre dostu tesis olmasına hassasiyetle yer vermesi, işletmenin kalite ve çevre politikası konusunda oldukça duyarlı olacağının da ip uçlarını da verdi.

Konuşmasını İTT Global’in sahip olduğu hizmet kapasitesi, yatırım büyüklüğü, ayrıcalıklı özellikleri göz önünde bulundurulduğunda sektörde ki boşluğu önemli ölçüde dolduracak ve hızla aranılan bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyecektir vizyon ve hedefleriyle tamamlayan Öztanık, tören sonrasında davetli ve gazetecilere tesisi gezdirerek, işleyişi hakkında bilgiler paylaştı.