İzocam Yalıtım Malzemeleri İhracatının Şampiyonu Oldu

24 Kasım 2020

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (ISIB) tarafından verilen ve iklimlendirme sektörünün ihracat alanındaki Oscar’ı olarak görülen Başarılı İhracatçılar Ödülleri sahiplerini buldu.

İzocam, 2019 yılında ihracat alanında gösterdiği performansla “En Çok İzolasyon Malzemesi İhracatı Yapan Firma” kategorisinde 1.lik ödülünün sahibi oldu.

İzocam geçtiğimiz senelerde de aynı kategoride birçok kez 1.lik ödülünün sahibi olmuştu ve 2019 yılında gösterdiği ihracat performansı ile bu başarısını sürdürdü.

İzocam Genel Direktörü Murat Savcı kazandıkları bu ödülle ilgili açıklamalarda bulundu. Savcı, “İzocam’ın sadece Türkiye’de değil, Ortadoğu ve Balkanlarda da yalıtım sektörünün öncü firmaları arasında yer aldığını belirterek şunları söyledi; “Geçen yıl olduğu gibi 2019 yılında da Başarılı İhracatçılar ödüllerinde ‘En Çok İzolasyon Malzemesi İhracatı Yapan Firma’ olarak ödül almaktan büyük mutluluk duyuyoruz. 2019 yılında ciromuzun %20’den fazlasını ihracat faaliyetlerimiz oluşturdu.”

İzocam

Savcı, İzocam’ın ağırlıklı olarak bina ve sanayide kullanılan yalıtım ürünlerinin yanında ısıtma, soğutma ve iklimlendirme pazarına yönelik ürünlerin ihracatını yaptıklarını da hatırlattı. İzocam Genel Direktörü Murat Savcı “Türkiye’de olduğu gibi ihracat pazarlarımızda da yalıtım sektörü açısından büyük bir potansiyel olduğunu biliyoruz. Bu çerçevede ihracat yaptığımız pazarlardaki 20 yerleşik bayimiz ve 200 alt bayimiz ile hem ihracat faaliyetlerine devam ediyoruz hem de ihracat açısından coğrafi yayılımı sürdürerek bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmeye odaklanıyoruz. 2020’de iki yeni ülke eklediğimiz bayi portföyümüzü, genişletecek çalışmalara devam ediyoruz. Mevcutta yer aldığımız ülke pazarlarındaki bayi ağımızı büyütürken, potansiyel olarak gördüğümüz pazarlarda da yeni bayilikler veriyoruz” şeklinde konuştu.

İzocam bugüne kadar 100’ü aşkın ülkede çözüm sunmaya devam ediyor.

Türki Cumhuriyetler, Afrika, Balkanlar, Asya ve Ortadoğu İzocam’ın ihracat yaptığı bölgelerin başında geliyor.

Bina ve sanayide kullanılan yalıtım ürünlerinin yanı sıra İzocam, iklimlendirme (ısıtma, soğutma ve iklimlendirme) sektörüne yönelik ürünlerin de ihracatını gerçekleştiriyor.

600.000 m³’ü aşan ihracatı ile İzocam, Orta Doğu İklimlendirme sektörünün en önemli üreticisi konumunda bulunuyor.