Kimya Sektörü ve Ödülleri

22 Mayıs 2019

 

Hazırlayan: Serap Kaptan

Sevgili Turkchem Okurları,

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) verilerine göre kimya sektörü Nisan ayında da ihracatta ikinciliğini koruyor. Geçen yıla göre artış sergileyen kimya ihracatı en çok İspanya’ya gerçekleştirilirken, ikinci sırada ABD ve üçüncü sırada İtalya yer alıyor.

Kimya sektörü için oldukça önemli olan “İKMİB İhracatın Yıldızları Ödül Töreni” ve “Ar-Ge Proje Pazarı Ödülleri” sahiplerini buldu. Ödül alan firma bilgilerine ve detaylara “Haberler“ bölümümüzden ulaşabilirsiniz.

Dergimize “Nobel Ödülü“ başlıklı yeni bir bölüm ekledik. Editörümüz Çağla Köksal’ın hazırladığı bu bölümde, ödül alan bilim insanlarımızın hayatından kesitlere ulaşabilirsiniz.

Bu sayımızda; Teknokon Makina Genel Müdürü Sayın Serdar Ünsal ile çok keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. İlgiyle okuyacağınızı düşündüğüm röportajımıza 28. sayfadan ulaşabilirsiniz.

Teknik makaleler, sektörel rapor, inceleme yazısı ve sektörden haberler bölümümüzün yer aldığı rengarenk sayfalarla sizleri baş başa bırakma zamanı…

Bol ödüllü ve güzel etkinliklerin gerçekleştiği bir dönem dileğiyle.

Sevgiyle kalın.