Klaus Gast, CEPE Kurulu’na Seçildi

18 Ekim 2019

Toz ve sıvı boya tedarikçilerinden Axalta (NYSE: AXTA), Avrupa Toz Boya İş Direktörü Klaus Gast’ın CEPE Kurulu’na (Avrupa Boya, Baskı Mürekkebi ve Sanat Boyaları Endüstrisi Konseyi) seçildiğini duyurdu.

Axalta Başkan Yardımcısı ve EMEA Başkanı Yves Kerstens, “Sektörde ve inovasyon konusunda önde gelenlerden olan Axalta’nın CEPE Kurulu’nda temsil edilmesi kritik öneme sahiptir. Ortak çalışmaların söz konusu olduğu bu kuruluşun gündemini belirlerken önemli bir sese sahip olacağız ve bu da sektör yolculuğunu devam ettirirken buna bizim de yardımcı olacağımız anlamına geliyor. Klaus, yıllardır paha biçilmez bir uzmanlıkla katkıda bulunuyor ve aynı katkıyı Kurul’a ve en nihayetinde üyelerine de mükemmel bir şekilde sağlayacağından eminim.” dedi.

Ağustos 2018’de Axalta’ya katılan ve İsviçre’nin Basel şehrindeki EMEA bölge genel merkezinde bulunan Gast, önümüzdeki üç yıl boyunca CEPE Kurulu’nda görev yapacak ve aynı zamanda sonraki üç yıllık görev süresinde de yeniden seçilme potansiyeline sahip olacak. Gast’ın kurula seçilmesi, CEPE Kurulu’na dönüşünün bir işareti niteliğindedir. Gast, “Boya ve mürekkep endüstrisini desteklemek için yorulmadan çalışan bu kadar saygın bir organizasyonun parçası olduğum için oldukça mutluyum. CEPE üyelerine katkı sağlamak için hem zamanımı hem de geniş tecrübelerimi ve aynı zamanda Axalta’nın bilgilerini sunmayı sabırsızlıkla bekliyorum.” şeklinde konuştu.