Klorlanmış Polietilen (CPE)

25 Ağustos 2016

Keliren CPE (Klorlanmış Polietilen) termoplastik reçineleri, en yaygın PVC ekstrüzyon ve enjeksiyonlu kalıplama uygulamalarında darbe mukavemeti arttırıcı olarak kullanılır. Özellikle pencere profillerinde, borularda ve dış cephe kaplamalarında kullanılır. Düşük dozajdaki Keliren reçineleri, rijit PVC reçineleri ile beraber önemli ölçüde darbe dayanımını arttırır ve ayrıca proses yardımcısı gibi davranır. Ek olarak, kimyasallara karşı dayanıklılık, düşük sıcaklıkta iyi proses özellikleri, dolgu oranının arttırılması ve çok geniş formülasyon girdilerine karşı mükemmel uyumluluk gibi özellikleri mevcuttur. Keliren reçineleri ürünler hava koşullarına karşı mükemmel dayanıklılık gösterir.

  • CPE – PVC profil endüstrisi için en genel ve ekonomik darbe mukavemeti arttırıcıdır.
  • Keliren ile modifiye edilen boruların darbe ve hava koşullarına dayanımı iyileşmektedir. Keliren reçinesi özellikle basınçlı sıvı transfer borularında basınca dayanımı ve borunun ömrünü arttırır.
  • Keliren reçinesi ile üretilen yumuşak PVC ürünlerinde yaygın olarak kullanılan DOP gibi plastifiyanların migrasyon etkileri azalarak yüksek moleküllü plastifiyan gibi etki etmesine yardımcı olur.
  • Keliren reçineleri aynı zamanda FRABS, SAN, HDPE ve PP ile de uyumlu olup, hem darbe mukavemeti hem de ateşleme direnci sağlar.
  • Keliren reçineleri aşınma direnci ve uzun süreli esneklik konusunda iyi olmaları sebebiyle ayakkabı uygulamalarında geniş kullanım alanı bulmaktadırlar.


Derleyen: Canan Süer

 

Satış Müdürü / Univar Kimya Sanayi ve Dış Ticaret Ltd. Şti.

Yorumunuz

  • (görüntülenmeyecektir)