Kompozit ve Poliüretan Sektörleri İnovasyonda Hız Kesmiyor

14 Haziran 2019

Sevgili Putech&Composites Okurları,

Marshall’ın Global Köy kavramının gerçeğe dönüştüğü günümüz dünyasında bilgi ve teknoloji üretmek olmazsa olmaz bir gereklilik. Bu nedenle “İnovasyon Şart” mottosu her geçen gün önemini artırarak çağımızı şekillendiriyor. Birçok sektörde inovasyon ve Ar-Ge çalışmaları ivme kazanıyor; bu alanda çok sayıda çalışma gerçekleşiyor. Geçtiğimiz günlerde İKMİB’in gerçekleştirdiği Ar-Ge Proje Pazarı Ödülleri de birbirinden değerli inovatif çalışmanın hayata geçirilmesini sağladı. Ödüle layık görülen projeler arasında poliüretan ve kompozit ile ilgili çalışmalar da yer alıyor. Bu projelerin hayata geçirilecek olması poliüretan ve kompozit sektörü açısından heyecan verici.

Bu sayımızda sizler için keyifle okuyacağınız bir içerik hazırladık. Her sayımızda olduğu gibi bu sayımızda da değerli akademisyenlerin makale çalışmalarına yer verdik. Dr. Aytaç Gören ve çalışma arkadaşlarının kaleme aldığı “Elektrikli Otomobillerde Jant Kapağı Kullanımının Aerodinamik Etkisi” isimli makalesinde önemli bilgiler bulacaksınız. Ayrıca Prof. Dr. Burhan Ateş ve çalışma arkadaşlarının hazırladığı “Poliüretan Temelli Yara Örtü Malzemeleri” isimli makalesini keyifle okuyacağınızı düşünüyorum.

Bu sayımızda Flokser Kimya’nın İcra Kurulu Üyesi Sayın Ekin Tükek ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Tükek, eğitime destek kapsamında gerçekleştirdikleri Ar-Ge çalışmalarının detaylarını bizlerle paylaştı.

Keyifli Okumalar…

Hazırlayan: Nükhet Sezer