KOZMETİK VE KİŞİSEL BAKIM AMBALAJLARINDA SON TREND ÜRÜNLER

09 Mayıs 2019


Soner Aydın

Bölüm Satış Müdürü
HD Uluslararası Tic. ve Amb. San. Ltd. Şti.

 

 


KOZMETİK VE KİŞİSEL BAKIM AMBALAJLARINDA SON TREND ÜRÜNLER: E-COMMERCE POMPALAR VE AIRLESS POMPALAR

Daha Hijyenik, Daha Sağlam, Daha Renkli…
E- Commerce Pompalar
Kozmetik ve kişisel bakım sektöründe, tüketicilerden gelen tercihlere istinaden artık dispanser pompalar daha fazla talep görmektedir. Bu pompalar tüketicilerin kullanımda yaşadıkları sorunları; iç yönlü sızdırma ve buna bağlı korozyon (ürünün plastik dışındaki parçalar ile teması) ürün taşınma sırasında pompaların açılması ve buna bağlı dış yönlü sızdırma, kırılma gibi şikâyetleri dikkate alan lider pompa üreticileri e-commerce pompayı geliştirdiler. İsmini günümüzde artık kaçınılmaz olan elektronik ticaretten alan e- commerce pompalar 2019 yılı itibari ile raflardaki yerlerini almaya başlıyor.

İzole metal yay yapısı ile ürünlerin sıvı ile temasının önüne geçen, ürünlerin sadece son kullanıcı ile temas ettiği e-commerce pompalar hijyenik yapısının yanı sıra ayrıca 450 derecelik dış dönüş açısı ile ürünlerin sevki sırasında, açılma, dökülme veya kırılmaların da önüne geçmektedir (Şekil 1-2).

   


                                                  Şekil 1.                                                                                                              Şekil 2.


Prestijden Fazlası, Raf Ömrünü Uzatan Kozmetik Ambalajlar…

Airless Pompalar
Son yılların yükselen ambalaj trendi; özellikle cilt bakım ürünleri, serumlar, fondötenler ve özel formülasyonlar barındıran ürünlerin vazgeçilmezi olan airless pompalar, kozmetik, dermo kozmetik ve medikal ürün ambalajların geleceği olacak gibi duruyor (Şekil 3).

Şekil 3.                                                                                                                                    Şekil 4.

Sert dış yüzeyi, hortumsuz iç yapısı, ürünün yay sisteminin ambalajın dışında dizayn edilmesi ile migrasyona izin vermeyen yapısı, hijyen ve dayanıklılığını ön plana çıkartırken, vakumlu ve dozajlı teknolojisi, hassas formülasyonlarının yoğun dağılımını engelleyerek ürünün son kullanıcıya istenilen dozajda ulaşmasını temin etmektedir. Özellikle ürünün hava ile temasını engelleyerek ürünlerin raf ömürlerinde %15’e varan artış sağlamaktadır. Ayrıca dip tüpsüz yapısında tüketicinin vakum ile ürünü dışarı atması sonucu ürünün tamamının kullanılması, beraberinde yüksek müşteri memnuniyetini getirmektedir. Burada, üreticinin beklentilerinden biri olan ürünün raf ömrünü korumanın yanı sıra üreticinin markasını ön plana çıkarabileceği baskı çözümleri de airless pompalar ile karşılanmış oldu. İki katmanlı yapısı, ürünleri korumanın yanında markaların ürünlerine katma değer sunarak arzu edilen derecede estetik görüntüyü de sağlamaktadır (Şekil 4).