Lojistik Çözüm için Buradayız

09 Kasım 2018


Nazlı Kısakürek Aydin

Türkiye Satış Müdürü
Star Chemical Logistic

 

80 yılı aşkın süredir emeğimize kattığımız titizlik, dürüstlük ve doğruluk kavramları ile gelmiş olduğumuz noktada sizlere hizmet sunmaktan hep gurur duyduk. 3. kuşak, dededen toruna süren hikayemizde HSSE’i (sağlık, emniyet, güvenlik, çevre bilinci) hep ön planda tuttuk. Yıllar içinde ekibimize katılan her bireyde de aynı bilinci ve coşkuyu aradık.

Marcevaggi Logistic Group, 1500 adedi aşan nakliye ekipmanı, 500’ün üzerinde direkt çalışanı, kendine ait IT yazılımı ile Avrupa’nın önde gelen Lojistik Servis sağlayıcılarındandır. Grubun toplam cirosu 2017 yılında 140 milyon Euro’ya ulaşmıştır. Şirket, müşterilerine sürekli iyileştirilmiş hizmetler sunmak, yönetim verimliliğini artırmak ve filo yönetiminde yeni teknolojiler uygulamak için devam ettirdiği araştırma ve geliştirmenin yanı sıra, insan sağlığına, çevreye ve bilişime odaklanan personel eğitimlerine ve projelere de yatırım yapmaktadır.

Marcevaggi Logistic Group olarak taahhüdümüz; insanlar, yerler ve ürünler arasındaki mesafeleri kısaltmaktır. Biz ekonomik, sosyal ve çevresel anlamda sürdürülebilir olan büyümeye inanıyoruz ve bu inanç ile hizmet sunarak daha da ileri gideceğimize olan inancımıza güveniyoruz. Stratejik konumunu güçlü yönetim kadrosu ile birleştiren firmamız, kimya, petrokimya, yağ ve gaz endüstrilerinde sektörün lider üreticilerine uzun yıllardır aynı titizlik ve özveri ile hizmet vermektedir. Marcevaggi Logistic Group, ana prensiplerine bağlı kalacak şekilde 3 farklı faaliyet koluna ayrılmıştır.

Star Chemical Logistic; 2000 yılında dökme nakliye konusunda uzmanlaşarak, Marcevaggi’nin kimyasal lojistik kolundan doğmuştur. Şirket, ağırlıklı olarak intermodal taşımacılığına odaklanmıştır. Uzman tedarikçileri ve en verimli ekipmanları kullanarak karayolu trafiğini raylı sisteme taşımayı hedeflemektedir. Ana odak noktası, intermodal ile Kuzey–Güney Avrupa Koridoru, karayolu ile Kuzey–Doğu / Orta Avrupa Koridoru’nda hizmet vermektir. Şirket’in merkezi 2000 yılından bu yana, aynı zamanda kendi konteyner terminali de olan, Locate di Triulzi, Milano’da bulunmaktadır.

Star Mediterranea; Deniz yolu ile konteyner lojistiği yapan grup şirketidir. Özellikle Akdeniz Bölgesi’ne odaklanmış olup, sıvı kimyasalların deniz yolu ile taşınması ve depolanması konusunda hizmet sunmaktadır. Bunun yanında ileri gelen forwarding firmalarına ve shipping linelara da Tyrrhenian Denizi Limanları’nda her türlü konteyner lojistiği hizmeti vermektedir. Şirket’in merkezi 2004 yılından bu yana Genova Voltri’deki VTE Terminali’nde bulunmaktadır.

Levorato Marcevaggi; LPG, GPL ve Jet-1 Havacılık yakıtı taşıma, depolama ve lojistiği konularında hizmet vermektedir. Sıkıştırılmış, kriyojenik ve sıvı gazların taşınmasında uzmanlaşmıştır. 2011 yılından bu yana büyük petrol şirketleri adına, ulusal ve uluslararası havayollarına uçak yakıtı lojistiği, depolama hizmeti ve yakıt ikmali sağlayarak havacılık sektörüne de hizmet vermektedir. Levorato Marcevaggi, yetkili kuruluşlar tarafından, öncelikle İtalya olmak üzere birçok havaalanında depolama ve yakıt ikmal hizmetleri sağlamak üzere yetkilendirilmiştir.