Lonza Rockwell Automation’ı Seçti

20 Ağustos 2019

 

Lonza ilaç kapsülleri üreten dokuz eski Capsugel tesisine dijital fabrika getirme stratejik vizyonunun anahtar teslimi uygulaması için Rockwell Automation’ı seçti. 1897’de İsviçre’de kurulan dijital 15 bin 500 çalışanlı şirket, üretim ortamlarındaki işlemleri dijitalleştirmek amacıyla Rockwell Automation’ın PharmaSuite Manufacturing Execution System (MES) yazılımını seçti. Çözüm, bilhassa talep üzerine üretim için tam zamanında siparişlerin yüksek hacimli dönemlerinde aksaklıkların önlenmesi ve yeni bir operasyonel verimlilik çağında kullanılmaya yardımcı olacak şekilde tasarlandı.

Rockwell Automation, 10 yaşam bilimi şirketine tümüyle otomatik, yüksek hızlı üretim ortamları amacıyla ölçeklendirilebilir dijital dönüşüm, endüstriyel analitik ve IoT çözümleri konularında hizmet veriyor. Dokuz tesiste bu yazılımın kullanılması, dünya genelinde 1.500 çalışana, bir üst seviye verimlilik ve kaliteye ulaşmak için operasyonel teknoloji merkezli araçlar sağlayacak.

Rockwell Automation Kurumsal Hesaplar ve Yazılım Başkan Yardımcısı John Genovesi konuya ilişkin şunları söyledi: “Dijital dönüşüm, dünya genelinde ilaç şirketlerine üst düzey operasyonel verimlilik, kalite, süreç otomasyonu ve çalışan verimliliği getiriyor. Rockwell Automation’ın yazılım çözümlerini kullanarak, ürünlerini, operasyonlarını ve işgücünü maksimum potansiyellerine doğru geliştiren Lonza ile birlikte çalışmaktan gurur duyuyoruz.”

Lonza, ürünü ayrı ayrı kapsül kartonuna kadar daha iyi izleyebilmek ve performans ve üretimle ilgili iç görüler elde etmek için FactoryTalk InnovationSuite yazılımı ile birlikte PharmaSuite MES yazılımını da kullanacak. SAP ve PharmaSuite MES’in ayrılması küresel bir ERP arızası veya bakım ihtiyacı durumunda iş akışlarını güçlendirerek ve gerekli bilgileri toplayarak aksaklıklardan kaçınmaya yardımcı olacak.