Market Otomasyon, Rockwell Automation’ın Türkiye’deki Distribütörü Oldu

07 Ağustos 2019

 

Dünyada 80’den fazla ülkede 23 binden fazla kişiye istihdam sağlayan Rockwell Automation, Türkiye’de Market Otomasyon ile tüm ürün gruplarına hizmet edecek distribütörlük anlaşmasını imzaladı. Gerçekleşen basın toplantısına Rockwell Automation Ülke Direktörü Ediz Eren ve Market Otomasyon Genel Müdürü Gökhan Bozdağ katıldı.

Dünyada Endüstri 4.0 konusunda en çok yatırımın Avrupa Birliği ülkelerinde yapıldığını ifade eden Rockwell Automation Ülke Direktörü Ediz Eren: “Endüstri 4.0 konusunda müşterilerimizde ciddi bir istek söz konusu. Biz de Rockwell Automation olarak müşterilerimize daha kaliteli teknik ve ticari hizmet desteği sağlayabilmek amacıyla globalde olduğu gibi Türkiye’de de distribütör modeline geçtik. 2009 yılından beri iş ortaklığımız olan Market Otomasyon, bugünden itibaren çözümlerimizin ve ürünlerimizin Türkiye’deki distribütörü olacak.” şeklinde konuştu.

Bu anlaşma doğrultusunda Market Otomasyon ile birlikte Marmara Bölgesi dışında özellikle Anadolu’da büyüme hedeflediklerini söyleyen Ediz Eren, sözlerine şu şekilde devam etti: “Market Otomasyon ile iş birliğimiz çerçevesinde bölge ofisi uygulamasına başlıyoruz. Bu yıl içerisinde Bursa, İstanbul ve İzmir’de satış ofisleri açılacak. 2022 yılının sonuna kadar ise Ankara, Konya ve Gaziantep illerinde de Market Otomasyon tarafından açılan satış ofisleri ile var olacağız. Hedefimiz özellikle Ege, Akdeniz ve İç Anadolu Bölgeleri’nde hızlı bir büyüme gerçekleştirmek.”

Türkiye’nin ekonomisine ve sanayideki potansiyeline duydukları güvenle yatırım yapmaya karar verdiklerini ifade eden Market Otomasyon Genel Müdürü Gökhan Bozdağ: “Endüstri Otomasyon sektöründe en yeni teknolojileri müşterilerimizle buluşturuyoruz. Türkiye’nin sanayi gücüne olan güvenimizle birlikte otomasyon ihtiyaçlarının daha da artacağını ön görerek, böyle bir yatırımı hayata geçirmeye karar verdik. Bu çerçevede Rockwell Automation ile distribütörlük anlaşması yapmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Ülke ekonomisine duyduğumuz güven ile yatırımlarımızı hızlandırarak istihdamımızı artıracağız. Bu anlaşma ile birlikte kısa süre içerisinde 30 olan çalışan sayımızı Rockwell Automation’ın da desteği ile iki katına çıkarmayı hedefliyoruz.” dedi.

Rockwell Automation’ın otomasyon alanındaki know-how’ını Türkiye’yle paylaşmak istediklerini belirten Bozdağ: “Bu anlaşma çerçevesinde Rockwell Automation ile birlikte birçok önemli çalışmayı da başlatmış oluyoruz. Ülke ekonomimize katkı sağlamak için en önemli konularımızın başında sektördeki kalifiye eleman eksikliğini gidermek yer alıyor. Bu çerçevede Eylül ayı itibariyle Rockwell Automation ile müşterilerimize yönelik “Dijital Dönüşüm” başlıklı seminerler ve teknik eğitimler düzenlemeye başlayacağız. Bununla birlikte tüm bilgi birikimimizi aktarmak için pilot okullar belirledik. İnönü Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Rosvita-Timur İmrağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne deney setleri verdik. İlk olarak öğretmenlerimize otomasyon eğitimi vereceğiz.” şeklinde konuştu.

Rockwell Automation, 2013 yılından bu yana İstanbul Teknik Üniversitesi’nde hayata geçirdiği Endüstriyel Otomasyon ve Hareket Kontrolü Laboratuvarı’nda öğrencilerin eğitimine destek olmaya devam ediyor.