Marshall 2021 Yılının Rengini Belirledi: “Cesur Toprak”

15 Ekim 2020

Uzun bir çalışmanın sonunda Marshall’ın renk tasarımcıları ekibi 2021 yılının rengini “Cesur Toprak” olarak belirledi.

Ev için ilham verici boya renk paletleri için Marshall,  önemli küresel trendleri izliyor. Modern dünyanın düzenin bozulduğu 2020 yılında doğaya dönüş trendini evlere taşıyor.

2021’de Yılın Rengi olarak AkzoNobel tarafından seçilen “Cesur Toprak”, hem  AkzoNobel hem de dünyanın dört bir yanındaki  uzmanlar tarafından yürütülen kapsamlı trend araştırmaları sonucunda belirlendi.

“Cesur Toprak” toplumların dayanışması, doğanın cömertliği ve birlikte olağanüstü şeyler başarmanın verdiği hazzı yansıtıyor.

Kendilerini yenilemek için insanların evlerine sığındığı bu günlerde Marshall evleri doğanın bir bahçesi olarak tanımlıyor.

Firma Cesur Toprak’ı tamamen denge, istikrar ve potansiyele dair bir ton olarak belirliyor ve 2021 yılını doğaya uyum, tekrar öze dönüş olarak ele alıyor.

Heleen Van Gent, yılın rengi çalışmalarında önemli katkıları olan Amsterdam Global Estetik Merkezi yılın rengi araştırma takımına liderlik ediyor. Gent “Cesur Toprak” rengini yaratırken, her pazarın tüketicilerin ve müşterilerin tam bir güvenle renkleri seçmelerine yardımcı olmasını sağlamak için dünya çapında 80 farklı pazara destek sundukları tüm bu bilgi birikimini kullandıklarını belirtti.

toprak

Gent, “Yeni renk paletlerimizin gelecek için doğru olduğundan emin olmak için titiz bir araştırma ve trend izleme gerçekleştiriyoruz; çok beğenilen uluslararası tasarım uzmanlarından bir dizi sosyal, kültürel ve tasarım anlayışını öğreniyoruz. Renk ekibimiz daha sonra bu bilgileri Yılın Rengini belirlemeye yardımcı olmak ve çevresinde dört tamamlayıcı ve ilham verici palet oluşturmak için kullanıyor.

Global Estetik Merkezi’nin çalışmalarının merkezinde ColourFutures ™ yer alıyor. Bu, bu yılki renklerin arkasındaki hikayeyi anlatmamıza ve renk uzmanlığımızı en üst düzeyde tutmamıza izin vermenin yanı sıra, aynı zamanda insanlara dekorasyon yolculuklarının her aşamasında yardımcı olmak için değerler yaratmamızı sağlıyor. Videolarımız, makalelerimiz ve ilham verici görsellerimiz, insanlara Yılın Rengi ve tamamlayıcı tonlarını kullanarak çevrelerini dönüştürmeleri için güven vermek üzere tasarlandı” dedi.

“Cesur Toprak” rengi Marshall’ın dört renk paletinin her birinde farklı bir konseptle yorumlanıyor.

Yaşam Paleti kırmızı ve tonlarından oluşuyor ve insanları kendileri olma yolunda cesaretlendiren ve insanları inandıkları şeyler için harekete geçmeye çağırıyor. Bu palet  insanların kendilerini güçlendirdiği görüşünden yola çıkarak oluşturulmuş. Kil, turba, tebeşir, balçık – trust renklerinin toprak tonları kullanan Denge Paleti ise, dünyanın dört bir yanından geldiğimizi hatırlatıyor ve bu tonların hepimizi yansıttığı felsefesini ifade ediyor.

Tüm zamanların favori renklerinden oluşan Zaman Paleti parlak bir gelecek çizmek için bugüne meydan okuyor. Sıcak ve uyumlu olan bu tonlar açıklık ve bağlantıya ilham veriyor. Palette bulunan ilham verici sarı tonları ve ochres rengi, doğal ve Cesur Toprak ile bir denge yaratıyor. Son olarak Doğa Paleti, derin mavi ve yeşillerle odalara dingin bir hava veriyor ve doğal dünyanın deniz ve gökyüzü tonlarını yansıtıyor.

Evler ve özellikle de dekoratif boyalar için, dört ilişkili renk paleti insanların özel duygusal ihtiyaçlarına cevap veriyor ve tüketicilerin renkler yoluyla kendilerini ifade etmesine olanak sağlıyor.

2021 Yılın Rengi hakkında daha fazla bilgi için, Marshall web sitesi ve sosyal medya hesapları ziyaret edilebilir.