Mikrotest Yeniliğe Açılan Kapı

Kasım 08, 2018, 11:44 am
5 dakika


Bünyamin Çam

Genel Müdür
Mikrotest Laboratuvar Cihazları

 

 

Mikrotest Laboratuvar Cihazları; 2010 yılında Ankara’da 1000m² alanda üretim faaliyetlerine başlamıştır. Geçen yıllar içinde müşterilerine daha ergonomik modern cihazlar üretmek amacı ile bünyesine en yeni makine ve birçok teçhizat eklemiştir.

Mikrotest kurulduğu günden bugüne öncelikli hedefi; trend izleyen değil, belirleyen olabilmek ve farklı olanı sunabilmek anlayışı ile her geçen gün kendini geliştirerek sektöre yenilikçi, teknolojik gelişmelere uygun ürünler üreterek markalaşma düşüncesi ile kurulmuştur.

Firmamızın en büyük amacı, yeni sinerjiler yaratmak, ürün yelpazesini ve çeşitliliğini sürekli geliştirmek, etkinliğini ve örgütsel verimliliğini artırmak, yüksek kalite standartlarında üretilen yenilikçi özel isteklere cevap verebilen ürünlerle yeni ufuklar açabilmektir.

Mikrotest olarak üretimini yapmakta olduğumuz cihazlarımızdan bazıları;
• Mikrobiyolojik Güvenlik Kabinleri Class I, Class II ve Pass Box,
• Çeker Ocaklar,
• İklimlendirme Test Kabinleri,
• Kül Fırınları,
• İnkübatörler (Soğutmalı, Soğutmalı Çalkalamalı, Çalkalamalı),
• Etüvler (Vakum Etüv),
• Soğutmalı Sirkülatör,
• Su banyosu (Soğutmalı, Sirkülasyonlu, Çalkalamalı),
• Ultrasonik Banyolar,
• Laboratuvar Tezgâh Sistemleri.

Üretimini yaptığımız cihazların bir kısmının özellikleri ve görselleri aşağıdaki gibidir:

Mikrobiyolojik Güvenlik Kabinleri Class I, Class II ve Pass Box
MLF Class II Mikrobiyolojik Güvenlik Kabinleri, kabin içinde çalışılan riskli olabilecek ya da riskli mikroorganizmalardan çıkan aerosollere karşı operatör, çevre ve çalışılan numuneler için birinci sınıf koruma sağlar. Cihazda 2 adet HEPA tip filtre olup 0,3 mikrondan büyük boyutlu partikülleri tutar. Minimum etkinlik düzeyi %99,999’dur.

Çeker Ocaklar
Modern laboratuvarların temelini oluşturan çeker ocakları hassas testlerin gerçekleştirilmesi için kullanılmakla birlikte oluşması muhtemel tehlikeli aesollerin uzaklaştırılması için de kullanılabilmektedir. Laboratuvar ortamında oluşan zararlı gaz ve buharlar uygun emiş gücüne ve çalışma alanına sahip çeker ocakların çalışma koşullarına dayanmaktadır.

İklimlendirme Test Kabinleri
MIT Test Kabinleri, sıcaklık, nem, gece-gündüz ışık döngülerini kontrol ederek gerçek iklim şartlarını canlandırmak amacıyla üretilmiştir. MIT Test Kabinlerinin sıcaklık ve nem kontrol aralığı farklı sektörlerde birçok testin yapılmasını sağlar. Bununla birlikte kararlılık, suni yaşlandırma, saklama ve raf ömrü testleri de kolaylıkla yapılabilir. Cihazın mükemmel tasarımı, MIT serisi cihazların birçok sektörde kullanılmasını sağlar.

Kül Fırınları
MKF serisi genel amaçlı yüksek sıcaklık fırınları, 1100°C azami çalışma sıcaklıkları ile metal, seramik ve gıda sanayi, kuyumculuk ve diş hekimliği gibi farklı sektörlerde, değişik uygulamalar için kullanılabilirler ve aşağıda belirtilen uygulamalar için ideal bir tasarıma sahiptir.

İnkübatörler (Soğutmalı, Soğutmalı Çalkalamalı, Çalkalamalı)
İnkübatör Cihazımızda Soğutmalı, Soğutmalı Çalkalamalı, Çalkalamalı olarak farklı modellerimiz yer almaktadır. PID mikroişlemcili kontrol sistemiyle kontrol edilen turbo fanlı ısıtma sistemi ve güçlü izolasyon ile hassas ve sabit sıcaklıklar elde edilmektedir. Homojen sıcaklık dağılımı, fanlı hava sirkülasyonu ile elde edilmektedir. Sıcaklık ve zamanlayıcı için ayrı göstergelere sahip, kontrol panelinin kullanımı kolaydır.

Laboratuvar Tezgâh Sistemleri
Standartlar dahilinde oluşturulmuş kenar tezgâhlar, size birçok cihazın rahatlıkla yerleştirilebileceği ergonomik çalışma alanları sağlar. Modüler yapısıyla istek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda; eviye, su, gaz ve elektrik aksesuarları kolaylıkla uygulanabilir. Tezgâh üzeri asma dolap alternatifleri ile depolama alanlarını iki katına çıkarma imkânı sunar. Medyasel Servis Ünitesi olarak adlandırılan tezgâh üzeri enerji panelleri; elektrik ve mekanik aksesuarlarının barındırabilmesinin yanı sıra üzerine monte edilen rafları sayesinde fonksiyonel kullanım alanları yaratır.

  • (gizli tutulacaktır)