Mondelēz International 2018 Etki İlerleme Raporu’nu Yayınlandı

12 Haziran 2019


Mondelez International’ın hem insanlar hem de gezegenin geleceği için atıştırmalıkları en doğru şekilde tasarlayıp üreterek, sektörünün geleceğine ışık tutma misyonu doğrultusunda hazırladığı etki raporu yayınlandı. Rapora göre 2020 için belirlediği Etki Hedefleri karşısında anlamlı bir ilerleme kaydeden şirket, sürdürülebilirlik ve bilinçli atıştırmalıklar konusunda geniş ölçekte fark katacak alanlara odaklanıyor. 2020 yılına kadar Mondelez International’ın zirai ve ekolojik konularda sürdürülebilir bir ayak izi oluşturmak amacıyla hayata geçirdiği çalışmaların yaygınlaştırılmasına yer veren rapor, aynı zamanda şirketin ormanların yok edilmesine karşı mücadele çerçevesindeki hedeflerini de ortaya koyuyor.

Mondelez International’ın Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Dirk Van de Put, “Tüketicilerin atıştırmalık ürünler ile doğru beslenme arasında bir tercih yapmamaları veya atıştırmalıkla ilgili tercihlerinin dünya üzerindeki etkileri hakkında endişelenmemeleri gerektiğine inanıyoruz. Şirketimiz, insanların dünya üzerinde refah içerisinde sürdüreceği bir gelecek oluşturmak ve portföyümüzü bilinçli atıştırmalık alışkanlıklarına ilham veren bir şekilde geliştirmek suretiyle önemli bir rol üstlenmekte. 2018’te bilhassa planlanandan daha önce hedefe ulaşabildiğimiz sağlıklı atıştırmalıklar alanında kaydettiğimiz ilerlemeden dolayı gurur duyuyorum.” şeklinde duygularını ifade etti.

Mondelez International 2018 Etki İlerleme Raporu’na Göre;

Sürdürülebilir Atıştırmalıklar

Amaç: İçerik maddeleri konusunda esnek tedarik zincirleri oluşturarak çevre üzerindeki etkiyi minimuma indirmek ve atık ambalajda net sıfır değerine ulaşmak suretiyle insanların ve gezegenimizin varlıklarını devam ettirebileceği bir gelecek oluşturmak.

Peki Neler Yapıldı?

Bilinçli Atıştırmalıklar

Amaç: Atıştırmalık deneyimi üzerine tekrar düşünmek; ürün portföyünü daha fazla seçenek sunacak hale getirmek; her bir lokmanın lezzetini hissetmeye ve etki için yenilikçi ortaklıkları harekete geçirmeye odaklanan duyarlı atıştırmalık alışkanlıkları kazandırmak.

Peki Neler yapıldı?

Mondelēz International, 2025 Sürdürülebilirlik Hedeflerini ortaya koydu ve yıllar öncesinden net bir yol haritası çıkardı.