Mondi, Kolombiya’da Kağıt Torba Fabrikası Açıyor

03 Aralık 2020

Önde gelen bir küresel ambalaj ve kağıt üreticisi olan Mondi, Ocak 2021’de Kolombiya Cartagena’da yeni son teknoloji kağıt torba fabrikasını açacak. Mondi’nin Güney Amerika’daki operasyonu olacak ve grubun küresel bir kağıt olarak gücünü pekiştirecek geniş bir yerel ayak izine sahip çanta tedarikçisi. Yeni tesis, Mondi’nin bölgedeki müşterilere daha iyi hizmet vermek için hizmetlerini geliştirmesini ve büyütmesini sağlayacak.

Güney Amerika, yılda iki milyar çimento torbasına ihtiyaç duyan 250’den fazla çimento fabrikasına ev sahipliği yapmaktadır. Cartagena, Panama’daki limanlara, Amerika Birleşik Devletleri’nin doğu kıyısına, Meksika Körfezi’ne ve diğer Karayip limanlarına kolay erişim sağlayan bir serbest ticaret bölgesinde kurulan bu yeni tesis için güçlü bir konumdur.

Mondi

Mondi, Güney Amerikalı müşterilere hizmet vermek için Kolombiya’da ilk kağıt torba fabrikasını açacak. (Fotoğraf: Mondi, PR166)

Mondi Paper Bags’in Operasyon Direktörü Claudio Fedalto “Küresel ağımız halihazırda 22 ülkede 39 tesisi içeriyor. Kaliteye olan bağlılığımızı paylaşan Güney Amerika’daki müşterilerimize yenilikçi, sürdürülebilir ve müşteri odaklı kağıt ambalaj çözümleri sunmamıza yardımcı olarak, ayak izimizi Kolombiya’ya genişletmekten heyecan duyuyoruz” dedi.

 

Mondi Cartagena, Ocak 2021’de yüksek performanslı kağıt torba üretimine başlayacak. Kimya, gıda ve çimento sektörlerindeki müşteriler, bireysel müşteri gereksinimlerini karşılamak için yerinde optimize edilmiş geniş bir kağıt torba portföyünden yararlanacak. Tesis, yılda yaklaşık 50 milyon torba kapasiteli tek bir üretim hattı ile başlayacak şekilde kurulmuş. Tesis ayrıca Cartagena bölgesinde bir dizi yerel istihdam fırsatı sunacak.

 

Mondi Cartagena’nın Fabrika Müdürü Felipe Angel “COVID-19’un getirdiği zorluklara rağmen, yeni fabrikamızın kaydettiği olağanüstü ilerlemeden çok memnunum. Yeni tesis, Mondi’nin müşteri ihtiyaçlarını daha iyi karşılamaya yönelik önemli adımları atmaya devam etmesini sağlayacak ve gerekirse üretim kapasitesini genişletmeye hazırız” diye ekledi.