NESTRO® Schkölen’deki Genel Merkezine Yatırım Yapıyor

11 Ağustos 2020

Daha fazla büyüme için rotayı belirlemek adına NESTRO® Lufttechnik GmbH, Almanya, Thüringen’deki Schkölen fabrikasında yeni üretim ekipmanına yedi basamaklı bir miktar (€) yatırım yapıyor.

Şirket, geçen yıl Prima Power’dan teknik olarak donanmış, otomatik yüksek raflı stoklama alanına bağlı son teknoloji bir metal işleme kesme / kesme / bükme sistemini satın alarak üretkenlik, ekonomik verimlilik, hassasiyet ve esneklikle ilgili açık avantajlar elde etti.

Ham sac için otomatik yükleme ünitesi ve kesme / kesme segmenti ile bükme segmenti arasında sisteme entegre bir yükleme / harmanlama robotu, gerekirse otomatik, çok vardiyalı bir çalışmayı garanti ediyor.

Artık ilk kez 4 m’ye kadar uzunluğa sahip metal saclar işlenebiliyor ve 3 m’ye kadar uzunluktaki önceden kesilmiş parçalar son derece uyumlu bir şekilde bükülebiliyor.

Bükme segmenti, takımlar otomatik olarak parça ve malzemeye uyarlanırken, karmaşık geometrilerde bile levhayı döndürmeden pozitif ve negatif bükümler gerçekleştirebilir.

Çok daha az manuel çalışma ile artık çok zorlu parçaların üretilmesi – üretime özel bir tasarım kullanılarak – sonraki çalışma sürecinde de önemli maliyet tasarruflarına yol açmak mümkün.

Aile şirketinin ikinci nesil yöneticisi olan Robert Nettelnstroth, “Bu yenilikçi makine türü ile daha kısa sürede daha düşük maliyetlerle daha yüksek bir hacim gerçekleştirebiliriz. Bir yandan son yıllardaki memnuniyet verici iş geliştirme ve diğer yandan artan maliyet baskısı bizi şu anda yoğun bir şekilde yatırım yapmaya teşvik etti. Thüringen’in kuzeyindeki üretim yeri için açık bir adanmışlıktır. Uluslararası işimizi daha da artırmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

NESTRO® 43 yıllık iş hayatında dünya çapında 30 ülkede 500’den fazla müşteriyle 1200’den fazla büyük ölçekli proje gerçekleştirmiştir. Daha Temmuz ayında, Schkölen’deki şirketten dört kişiden oluşan bir delegasyon, Finlandiya Seinäjoki’deki Prima Power tesislerini ziyaret etmeye ve makineyi yerinde kabul etmeye davet edildi. Üretim müdürü ve yetkili avukat Jörg Schäfer, “İşletme personelinin makine eğitiminin de eşzamanlı olarak verilmesinin ardından ekipmannın bu yıl işletilmesine başlanması için montajın, Ekim 2020 sonuna kadar tamamlanması gerekiyor” dedi ve ekledi “Böylesine modern bir ekipmanı kullanabilmek harika. Bu, tüm ekip için büyük bir motivasyon. “