Nouryon 2019 Imagine Chemistry’nin Kazananları Sürdürülebilir Çözümler Oldu

28 Mayıs 2019

 

Nouryon (eski adıyla AkzoNobel Specialty Chemicals) tarafından düzenlenen 2019 Imagine Chemistry işbirlikçi inovasyon yarışmasının kazanan sekiz fikri arasında, çevre dostu membranlar, minyatür sensörler, bitkilerden elde edilen yüzey aktif maddeler yer aldı.

Yarışmada, 30 ülkeden 160’tan fazla başvuru alındı ​​ve kazananlar, şirketin Hollanda’nın Deventer kentindeki RD&I merkezinde düzenlen üç günlük bir etkinlikte, 14 finalist arasından seçildi.

Yarışmanın iki genel kazanıyla, ortak geliştirme anlaşmaları (Joint Development Agreements- JDA) yapıldı. Bitkilerden yüzey aktif madde yapma teknolojisi için ABD’den Sironix Renewables firması, Nouryon ve Imagine Chemistry partnerlerinden Unilever ile ortak geliştirme anlaşması yaptı. Nouryon’dan ortak geliştirme anlaşması alan diğer firma ise çevre dostu membran teknolojisi ile Kanada’dan Ionomr oldu.

Diğer altı grubun aldığı ödüller ise şöyle:

  • Ingu Solutions (Kanada) – Minyatür boru hattı sensörleri için Nouryon ile tedarik anlaşması.
  • RISE (İsveç) – Nouryon ile nanopartiküllerin yüzeyini değiştirme teknolojisi için araştırma anlaşması.
  • Intelligent Fluids (Almanya) – Nouryon ile araştırma anlaşması ve fizik bazlı temizleme sıvıları için ICOS Capital’den ortaklık desteği.
  • Cambridge Carbon Capture (Birleşik Krallık) – CO2‘yi satılabilir bir minerale dönüştürme teknolojisi için Lux Research’ten ortaklık desteği.
  • Arenal Proses Kontrol Çözümleri (Hollanda) – Üretim süreçlerini izlemekte ultrasonik ve termal sensörler için kimyasal araştırma desteği
  • Sheffield Üniversitesi ve Entomics (Birleşik Krallık) – Böceklerden elde edilen yüzey aktif maddeleri için Nouryon’dan kimyasal araştırma desteği.