PAGDER Eğitimi Desteklemeye Devam Ediyor

17 Mayıs 2019

 

Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER), İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Plastik Teknolojisi Bölümü’nün altyapısını güçlendiriyor. Sivil Toplum Kuruluşları arasında Okul-Sanayi İş Birliği projesinin destekleyicisi olan PAGDER, geçtiğimiz yıllarda okula toplamda 1 milyon TL’nin üzerinde makine ve ekipman bağışında bulunmuş ve öğrencilerin son teknolojiye uygun üretim ekipmanları ile eğitim görmesi için destek vermişti.

PAGDER, enjeksiyon makinaları, ekstrüzyon hattı, kırma makinesi, kalıp, hammadde ve makine yağı bağışının ardından bu sefer de robot bağışı yaparak öğrencilerin mezun olduklarında iş hayatında yoğun olarak kullanılmaya başlanan teknolojileri yakından tanımasını amaçlıyor.

16 Mayıs 2019 Perşembe günü İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleşen törede konuşma yapan PAGDER Başkanı Selçuk Gülsün robot bağışının gerçekleştirilmesine katkıda bulunan Enelkon Otomasyon A.Ş. ve Hürmak Plastik A.Ş. ile kalıp bağışında bulunan Ceylan Makine Kalıp’a teşekkürlerini sundu. Sözlerine “Endüstri 4.0’ın konuşulduğu bu dönemde geleceğin işgücü olacak olan gençlerin kendilerini otomasyon alanında geliştirmeleri gerekiyor. Bu perspektiften bakıldığında bugün yaptığımız bu bağışın önemi daha net olarak görülecektir” diye devam eden Gülsün, ülkedeki nitelikli personel ihtiyacını karşılamak adına eğitime yaptıkları bağışların hız kesmeden devam edileceğini ve okuldan mezun olanların işlerinin hazır olduğunu ifade etti.