PaintExpo 2020, Ekim Ayında Almanya’da Gerçekleşecek

17 Haziran 2020

Koranavirüs pandemisinin etkisinin nispeten azalması, fuar sektörünün yeniden hareketlenmesi anlamına geliyor. Dünyanın önde gelen endüstriyel kaplama teknolojisi fuarı için PaintExpo de için tüm işaretler olumlu. Bu fuarın 12-15 Ekim 2020 tarihleri arasında, 500’den fazla ulusal ve uluslararası katılımcısıyla Karlsruhe fuar merkezinde gerçekleşmesi bekleniyor. Katılımcılar ve ziyaretçiler için maksimum güvenlik, kapsamlı bir hijyen konsepti sayesinde sağlanacak.

Fuarın organizatörü FairFair GmbH Genel Müdürü Jürgen Haußmann: “Fuarın Nisan ayından Ekim ayına ertelenmesi nedeniyle bazı katılımcılar tarih çakışması yüzünden katılımlarını iptal etmek durumunda kalmıştır. Fakat yine de hem yurt içi hem de yurt dışından 500’den fazla katılımcımız hazır bulunacak” diyor ve ekliyor “Elbette katılımcılar ve ziyaretçilerin yeniden güvenle plan yapabilir olmalarından dolayı çok memnunuz.”

Fuar ekibinde tüm hazırlıkların tamam olduğu görülüyor. Messe Karlsruhe firması, yetkili eyalet ve yerel makamlarıyla birlikte hem katılımcılar hem de ziyaretçiler için, her an mevcut koşullara uyarlanabilen, esnek, maksimum sağlık koruması için kapsamlı bir hijyen ve güvenlik konsepti geliştirmiş durumda.

Jürgen Haußmann “Örneğin bu konsept sayesinde en yoğun günlerde bile ziyaretçi başına en az dört metrekarelik boş alan olması sağlanacak” şeklinde açıklıyor.

Diğer bir önlem ise sadece çevrimiçi bilet ve giriş kuponlarına izin verilecek olması. Haußmann, “Güvenlik nedeniyle gişeden bilet satışı kaldırılmıştır” diyor.  Bunların yanı sıra daha pek çok başka tedbir de bu konsept dahilinde hayata geçirilecek.

Yaş boyama, toz boyama ve bobin kaplama işlem zincirlerinde akla gelen her ürün ve hizmet katılımcıların kendi ürün ve hizmet yelpazeleri sayesinde bu fuarda sunulacak. Fuar kapsamında, birçok farklı konunun yanı sıra dijital dönüşüm, otomasyon ve basitleştirilmiş robot programlama, enerji ve kaynak verimliliğinin iyileştirilmesi ve hatta yüzeylerin metalizasyonu gibi alanlara da odaklanılacak.

Hem kendi bünyesinde hem de fason olarak kaplama yapan tüm sektörlerden işletmeler, bu fuarla, her türlü malzemeden mamul bileşenlerinin ve her türlü yüzeyin kaplanması konusunda yeni gelişmeler, eğilimler ve teknolojiler hakkında bilgi alma imkanına sahip olacak.

PaintExpo aynı zamanda, kırılgan özellikte tedarik zincirlerini daha istikrarlı ve sürdürülebilir hale getirmek için bilgi alışverişi ve ağ oluşturma açısından ideal bir fırsat anlamına geliyor.

PaintExpo, yaş ve toz boyama, bobin kaplama işlemlerini güncel mevcut gereksinimlere uyarlamak ve geleceğe de uygun hale getirmek için dünyanın önde gelen çözüm yelpazesini sunuyor. Daha fazla bilgi, tüm katılımcı portföyü ve şu ana kadar kesinleşen katılımcı listesi için  PaintExpo web sitesinden bilgi alınabilir.