PAINTEXPO EURASIA 2019 ve SURTECH EURASIA 2019 Fuarı Açıldı

08 Kasım 2019

PAINTEXPO EURASIA 2019 ve SURTECH EURASIA 2019 İstanbul Fuar Merkezi’ndeki açılışı İKMİB Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Faik Bitlis, İKMİB Yönetim Kurulu Danışmanı Necmi Sağdıkoğlu, Genel Galvanizciler Derneği (GALDER) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bünyamin Halaç, Genel Galvanizciler Derneği (GALDER) Genel Sekreteri Burcu Akman ve VIG Makine Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Güngören’in katılımlarıyla gerçekleşti. Basın mensuplarının ve fuar katılımcılarının da yoğun ilgi gösterdiği açılış töreninde konuşan İKMİB Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Faik Bitlis’in fuarın hayırlı olması dileğiyle PaintExpo Eurasia 2019 ve Surtech Eurasia 2019 uluslararası ziyaretçilerine kapılarını açmış oldu.

 

Dünyanın lider Endüstriyel Kaplama Teknolojileri Fuarı olan PaintExpo’nun Avrasya ayağı, PAINTEXPO EURASIA 2019 ve Uluslararası Yüzey İşlem ve Galvaniz Teknolojileri Fuarı, SURTECH EURASIA 2019 fuarlarının açılışında sektörün önemli isimleri yer aldı. Fuar, 3 gün boyunca ülke ekonomisi için önem büyük önem arz eden iki sektörün lider firmalarını, önemli sektörel derneklerini, resmi kurum ve ticaret odalarının yöneticilerini, çeşitli ülkelerden gelen alım heyetlerini ve yerli ve yabancı ziyaretçileri, İstanbul Fuar Merkezi’nde buluşturuyor.

 

Bir otomobilin kusursuz dış görünüşü, cep telefonunun hayran olduğunuz rengi, nefis yemeklerin servis edildiği tabaklar, tencereler, nefes kesen hızlara çıkabilen uçaklar, trenler… Hayatımızın her alanında yer alan ve hayatımızı kolaylaştıran ürünler, aslında yüzey işlem ve endüstriyel kaplama teknolojileri ve uygulamaları ile son halini alıyor. Aynı ürünün daha güzel görünüşüyle ve fonksiyonel kullanımıyla ortaya çıkan bu katma değer, markalara hayat veriyor ve kendimizle bütünleştirdiğimiz ürünler ortaya çıkıyor.

 

Günümüzde hayatın her alanına dokunan endüstriyel kaplama teknolojileri, temel olarak otomotiv sektörü yan sanayisinden demir yollarına, havacılık sektöründen beyaz eşya sektörüne kadar pek çok sektöre hitap ediyor. Yüzey işlem ve endüstriyel kaplama teknolojilerinin kullanımı ve uygulanması aşamasında, dünyada ve Türkiye’de her geçen gün yeni gelişmeler meydana geliyor.

 

Bu bilgiler ışığında; güncel sektörel gelişmelerin ve yeni teknolojilerin nabzını tutmak, yeni anlaşmalar ve iş birliklerine olanak sağlayarak sektörün ilerlemesine öncülük etmek amacıyla; PAINTEXPO EURASIA (5. Uluslararası Endüstriyel Kaplama Teknolojileri Fuarı) ve SURETCH EURASIA (4. Uluslararası Yüzey İşlem, Galvaniz Kimyasalları ve Teknolojileri Fuarı) fuarları, Kasım ayında dünyanın birçok farklı noktasından katılımcı ve ziyaretçiyi İstanbul Fuar Merkezi’nde bir araya getirecek. Fuarlara, 20’nin üzerinde ülkeden 100’ün üzerinde uluslararası ölçekte sektöre yön veren katılımcı firma ve Türkiye ile birlikte Orta Doğu, Balkanlar ve Türki Cumhuriyetlerden 5000’in üzerinde yerli ve yabancı ziyaretçinin katılması bekleniyor. PAINTEXPO EURASİA 2019, Alüminyum Yüzey İşlem Derneği (AYİD) ve Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası tarafından desteklenirken, SURTECH EURASIA 2019 fuarı Genel Galvanizciler Derneği (GALDER)’in desteği ile düzenleniyor.

 

Yüzey işleme teknolojileri ve endüstriyel kaplama teknolojileri sektörleri, Türkiye’nin milli teknoloji hamlesi kapsamında, ihracatın artırılması ve global marka hedeflerine ulaşmak için en çok umut vaat eden sektörlerin başında yer alıyor.

 

Nihai tüketim için üretilen pek çok ürünün fiyatını belirleme ve tüketici için cazibesini artırma konusunda oldukça önemli etkenlerden olan pürüzsüzlük, dayanıklılık ve göz alıcılık gibi özellikleri sağlayan yüzey işleme ve endüstriyel kaplama teknolojileri sektörleri, özellikle sensör teknolojilerinin kusursuz çalışabilmesine de olanak sağlıyor.

 

PAINTEXPO EURASIA ve SURTECH EURASIA fuarlarını organizasyonunu gerçekleştiren ARTKİM Fuarcılık Genel Direktörü Cengiz YAMAN, yüzey işleme ve endüstriyel kaplama sektörlerinin, gelişen teknoloji ile birlikte tüm dünyada öneminin arttığını belirterek, “Avrasya Bölgesi’nin her iki sektör için de tek buluşma noktası olan fuarlarımıza dünya ve Türkiye’den sektörün liderleri katılıyor. Ürün alırken dokunarak ve görerek alışveriş yapma alışkanlığına sahip olan bir ülke olarak, bizim ürünlerle duygusal bağımızı oluşturan bu iki sektörün liderlerini uluslararası ziyaretçiler ile profesyonel bir platformda bir araya getiriyoruz.” dedi.