PaintExpo Eurasia Fuarı ve STT Eurasia Fuarı Ekim’de İstanbul’da

18 Eylül 2015

Artkim Fuarcılık ve FairFair GmbH tarafından düzenlenen 3. Endüstriyel Kaplama Teknolojileri Fuarı PaintExpo Eurasia ile 2. Yüzey İşlem Kimyasalları, Galvano Kimyasalları ve Teknolojileri Fuarı STT Eurasia 15-17 Ekim tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek.

Geçtiğimiz hafta İstanbul’da gerçekleşen ve her iki fuara dair bilgilendirmeler yapılan basın toplantısının ev sahipliğini Artkim Fuarcılık, Alman FairFair GmbH, ve Galder Genel Galvanizciler Derneği yaptı.

16 farklı ülkeden 100’ün üzerinde firma ve firma temsilciliğinin yer alacağı ve İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecekPaintExpo Eurasia Fuarı’nda yer alacak firmalar, ön işlemden kalite kontrolüne kadar uzanan ürün ve hizmetleri fuar ziyaretçilerine tanıtacaklar.

Sektöründe dünyanın en büyük fuarı olan PaintExpo’yu yıllardır Almanya’da düzenleyen FairFair GmBH şirketi adına konuşan Markus Beck, Artkim Fuarcılık ile birlikte 2011 yılından bu yana 3. Kez düzenledikleri ve fuarın Avrasya ayağını oluşturan PaintExpo Eurasia’ya olan ilgiden çok memnun olduklarını ifade etti.

Fuara yurtdışından da katılım ve ziyaretin yoğun olduğunu söyleyen Beck, şirketlerin ulusal ve uluslararası düzeyde rekabet güçlerini korumalarına ve daha da artırmalarına önemli bir katkı sağlayacak fuar sayesinde “ziyaretçiler ön işlemden kalite kontrole kadar eksiksiz ve sektörün genelini temsil eden bir ürün ve hizmetler yelpazesine erişebilecekler” dedi.

Kimya Sektörü, Türkiye’de en çok ihracat yapılan ilk 3 sektör arasında

PaintExpo Eurasia Fuarı’nda FairFair GmbH’nin Türkiye’deki iş ortağı Artkim Fuarcılık adına konuşan Genel Müdür Ahmet Güler ise, 3. Endüstriyel Kaplama Teknolojileri Fuarı için, bir önceki fuar alanının yüzde 20’sinden daha fazlasının satıldığını söyledi.

Güler, Türkiye ihracatına en büyük katkı sağlayan sektörler arasında kimya sektörünün 3. sırada olduğuna dikkat çekerek “beyaz eşyadan otomotive, mimariden enerji kaynaklarına, plastikten elektroniğe ve sayısız diğer sektörde boya ve kaplamanın kalitesi, maliyeti ve çevreye uyumluluğu her geçen gün daha da fazla önem kazanıyor” dedi.

“Can alıcı bir rol oynuyor”

İster ıslak boyama, ister toz kaplama olsun, endüstriyel boyama teknolojisinin günümüzde sanayinin ve günlük yaşamın tüm alanlarında can alıcı bir rol oynadığını belirten konuşmacılar, “Boya bir yandan metal, plastik, ağaç ve başka malzemelerden yapılma yüzeyleri mekanik, kimyasal ve fiziksel saldırılardan korur ve bu koruma gittikçe daha yüksek kalite düzeyleri gerektirir.

Öte yandan, boya ve kaplamalar, artık satışları da doğrudan etkilemeye başlıyor. Kusursuz bir boya kaplamasının görünümü ve dokunma duyusuyla ilgili özellikleri, ürünlerde katma değer yaratmakta ve bu da satın alma kararını etkileyen önemli unsurlardan biri olarak öne çıkmaktadır” dedi.

Yüzey İşlemler Teknolojilerine İlgi Artıyor

7 ülkeden toplam 50’nin üzerinde firma ve firma temsilciliğinin katıldığı STT Eurasia Fuarı hakkında bilgi veren Artkim Fuarcılık Projeler Satış Müdürü Çağdaş Kardaş ise, fuarı yerli ve yabancı 2.000’den fazla sektör profesyonelinin ziyaret etmesini beklediklerini ifade etti.

2. Yüzey İşlemler Teknolojileri Fuarı STT Eurasia Fuarı’na Türk firmaları haricinde, Fransa, İsveç, Almanya, İtalya, Avusturya ve Kore’den de firmalar katılıyor.

Bu yıl özellikle İran, Türki Cumhuriyetler, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Doğu Avrupa ülkelerinden gelecek yabancı ziyaretçi sayısında da artış beklenen fuar; yüzey işlem, kaplama ve galvaniz kimyasalları, tesis ve ekipmanlarını ilgilendiren tüm sektör mensuplarını bir araya getirecek.

Fuar ile ilgili konuşan Artkim Group Direktörü Cengiz Yaman ise, yüzey işlem ve teknolojilerinin de yer aldığı bir fuar ile PaintExpo Eurasia Fuarı’nın eş zamanlı düzenlenmesi ile ilgili talepler aldıklarını ve sonrasında ortak bir organizasyon gerçekleştirmeye karar verdiklerini belirtti.

Cengiz Yaman “Otomotiv, Gemi ve Yatçılık, Ağır Ekipmanlar, Alüminyum, Galvaniz, Beyaz Eşya ve Elektrikli Cihazlar, Boru, Demir Çelik, Enerji, Havacılık ve Savunma Sanayi gibi sektörlerin gelişimini de gözlemleyerek, 2013 yılından itibaren STT Eurasia Yüzey işlemler Teknolojileri Fuarı’nı, PaintExpo Eurasia Fuarı ile eş zamanlı olarak düzenlemeye karar verdik” dedi.

Galder Genel Galvanizciler Derneği adına konuşan Genel Sekreter Burcu Akyüz Akman da STT Eurasia Yüzey işlemler Teknolojileri Fuarı içinde bu yıl ilk kez “Galvaniz Kaplama Pavilyonu” oluşturulmasından büyük memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

Dernek olarak sıcak daldırma galvaniz kaplama kullanımını yaygınlaştırmayı hedeflediklerine dikkat çeken Akman, galvaniz sektörü ve alternatif korozyon koruma yöntemlerine göre daha ekonomik, daha uzun ömürlü, daha çevreci bir teknik olan sıcak daldırma galvaniz kaplama hakkında bilgi verdi ve tüm sektör temsilcilerini fuara beklediklerini ifade etti.

Fuarlar hakkında daha detaylı bilgi almak için www.paintexpo.com.tr ve www.stteurasia.com adresleri ziyaret edilebilir.

Artkim Fuarcılık hakkında:

www.artkim.com.tr

Artkim Group, sadece Kimya Sektörüne yayıncılık, fuarcılık, ve sektörel çözümler üretmek amacıyla yola çıkarak 2002 yılında Kurulmuştur. Artkim Fuarcılık olarak ilk fuarı olan Turkchem Chem Show Eurasia ile fuarcılık sektörüne adım atmış ve 2006 yılından bu güne sektöre toplam 8 farklı sektör fuarı kazandırmış bir organizasyon şirketidir.

Artkim Group; Artkim Fuarcılık, Chem Media, ChemAjans ve Kimyakariyerim.com olarak 4 branşta kimya sektörüne hizmet vermeye devam etmektedir.

Artkim Fuarcılık’ın düzenlediği;

Turkchem Chem Show Eurasia (Uluslararası Kimya Sanayi Grup Fuarı),

Cosmetics & Home Care Ingredients (Kozmetik, Kişisel Bakım, Deterjan ve Ev Bakım Ürünleri Bileşenleri, Hammaddeleri ve Teknolojileri Fuarı)

Interdye & Printing Eurasia (Boyarmadde, Baskı Mürekkepleri, Pigmentler, Kimyasallar, Baskı ve Boyama Teknolojileri Fuarı)

Paintistanbul & Turkcoat (Uluslararası Boya, Mürekkep, Yapıştırıcı, İzolasyon, Dolgu Maddeleri, Yapı Kimyasalları Hammaddeleri ve Üretim Teknolojileri Fuarı ve Kongresi)

PaintExpo Eurasia (Endüstriyel Kaplama Teknolojileri Fuarı)

STT Show Eurasia (Ön İşlem, Yüzey İşlem Kimyasalları, Galvano Kimyasalları ve Teknolojileri Fuarı)

Putech Eurasia (Poliüretan Sanayi Fuarı)

Eurasian Composites Show (Kompozit Sanayi ve Üretim Teknolojileri Fuarı)

kıtaların buluştuğu şehir İstanbul’da yerli ve yabancı sektör profesyonellerinin buluşma noktası olmuş ve kimya sektörünün gelişmesi adına büyük katkılar sağlamıştır.

FairFair GmbH hakkında:

www.fairfair.de

2006 yılında Jürgen Haussmann tarafından kurulan FairFair GmbH’nin en büyük organizasyonu,2008 yılından bu yana düzenledikleri ve şu an dünyanın en büyük Endüstriyel Kaplama Teknolojileri Fuarı olan PaintExpo Fuarı’dır.

Alanında dünyanın en büyüğü ve en kapsamlısı olan fuarın Avrasya ayağı PaintExpo Eurasia’yı ise 2011 yılından bu yana Artkim Fuarcılık ile birlikte İstanbul’da gerçekleştirmektedir. Bilgi ve tedarik kaynaklarını belirlemek için, kullanıcıları arasında kurulacak bağlantılar için ideal platformları oluşturan FairFair GmbH, pazarda adil ve sürdürülebilir eylemler gerçekleştirmeye özen göstermektedir.