Perstorp, Klorürsüz Potasyum Ürünü İle Gübre Pazarına Giriyor

27 Mayıs 2020

Perstorp, Amicult ™ K42’nin piyasaya sürülmesi ile gübre pazarına giriyor. Bu klorür içermeyen potasyum kaynağının, tuzluluk oranını artırmadan veya yaprak ve damla sulama sistemlerini tıkamadan yüksek bir çözünürlük ve emme oranına sahip olduğu görülmektedir. Amicult K42 şimdi seçilen pazarlarda lanse ediliyor.

 

Perstorp VP BU Formates’den Claudio Gaino “Yüksek tuzluluk oranı ve kurak tarım arazileri arttıkça, artık daha rafine gübre seçeneklerinin zamanı geldi. Perstorp Amicult, toprak tuzluluğunu arttırmadan veya yaprak ve damla sulama sistemlerinde tıkanmaya neden olmadan yüksek emilim ve çözünürlüğe sahip olduğu test edilmiş ve kanıtlanmış klorür içermeyen potasyum bazlı bir ürün sunar. Amicult, karlılığı artırmanın, mahsul verimini ve su kullanım verimliliğini artırmanın akıllı yoludur ”şeklinde konuşuyor.

Perstorp

Perstorp, klorürsüz potasyum ürünü ile gübre pazarına giriyor. (Fotoğraf: Perstorp)

 

Optimal bir gelişime sahip olmak için, ürünlerin farklı büyüme aşamalarında besin maddelerine ihtiyacı vardır. Sıvı gübre bileşeni olan Amicult K42, mahsulün ek bir potasyum kaynağına ihtiyaç duyduğu doğru gelişim aşamasında uygulanabilir. Tuzlanmanın bir sorun olduğu tarımsal bölgelerde, yüksek klorür seviyelerinin ürün gelişimi üzerinde olumsuz bir etkisi vardır. Düşük tuzlu bir indeks ürünü olan Amicult K42 ile, toprağa yeni tuzlama problemleri ekleme riski azalır. Ayrıca ürünün yüksek çözünürlüğü, damla sulama uygulamaları için iyi bir seçimdir.

 

Potasyumun ürünlere daha iyi kuraklık ve soğuk stres toleransı sağladığı kanıtlanmıştır, ancak kuru bölgelerde kök sisteminden gübre alımı sınırlıdır. Amicult K42 kuraklık koşullarında yüksek yaprak alım verimliliği gösterir. Ve dondan kurtulmanın zor olduğu zamanlarda ve durumlarda, Amicult K42’nin hızlı sıvı yaprak alımı, bitkileri don hasarına karşı korumak için iyi bir araçtır.

 

Sulama sistemlerini kullanırken düşük çözünürlüğe sahip bir gübre, boruların ve memelerin tıkanmasına neden olabilir. Sonuç olarak gübre dengesiz bir şekilde yayılacak ve mahsul eşit olmayan bir şekilde büyüyecek ve hasatta verim düşmesine neden olacaktır. Amicult K42, sulama sistemlerinin tıkanma sorunlarını en aza indiren yüksek bir çözünürlüğe sahiptir.

 

Perstorp İş Geliştirme Direktörü Martina Håkansson “Yıllarca süren inovasyon çalışmaları, Amicult K42 ile olumlu etkilerin keşfedilmesine yol açtı. Şimdi pazara sadece tuzluluk problemlerini azaltmakla kalmayan, aynı zamanda daha yüksek verim ve mahsul kalitesi üzerinde kanıtlanmış etkisi olan ve damla sulama verimliliğini artıran klorsuz bir gübre bileşeni sunmaktan heyecan duyuyoruz ”diyor.