Petrol Ofisi Madeni Yağlar ve Sarten’e İki Ödül Birden

 

Endüstriyel ürünlerden boya, gıda ve kozmetik sektörüne metal ve plastik ambalaj üretimi gerçekleştiren Sarten, Petrol Ofisi için geliştirdiği 20 litrelik bidon projesi ile ÇEVKO ve İstanbul Sanayi Odası’ndan (İSO) iki ayrı ödül almaya hak kazandı.

Sarten Ambalaj CEO’su Zeki Sarıbekir, çalışmalarını çevreci bir anlayışla sürdürerek ambalajların çevreye olan etkilerini azaltmak için malzeme ağırlıklarını sürekli olarak düşürdüklerini bildirdi. Enerji verimliliğinde iyileştirmeler yaparak ve üretim tesislerini müşterilerinin yakınına taşıyıp yerli kaynaklara önem verdiklerinden bahseden Sarıbekir, “Fire ve ıskartaları azaltıp diğer tüm çalışmalarımızla çevreye olan etkiyi en aza indirmeyi çabalıyoruz” şeklinde konuştu.

Petrol Ofisi Madeni Yağlar Pazarlama Müdürü İbrahim Başa ise ödül alan projenin her açıdan sunduğu verimlilik ile gerçekten de çok önemli kazanımlar sağladığını söyledi.

 

Enerjiden Yüzde 15 Tasarruf

Sarten’in iki farklı kurum tarafından ödüllendirilen Petrol Ofisi 20 litre yeni madeni yağ bidon projesinde; ürünün fonksiyon ve performansı artırılırken, malzeme kullanımı ise azaltıldı. Çevrim süreleri kısaltılarak daha verimli bir üretim sağlandı. Bidonların ağırlığı 1.100 gramdan 1.050 grama indi, çevrim süresinde yüzde 10’nun üzerinde iyileşme gerçekleştirildi. Çevrim süresinin kısaltılması ile elde edilen enerji tasarrufu yüzde 15 seviyesine ulaştı. Bu proje ile sadece 2017 yılı içerisinde tasarruf edilen malzeme miktarı ise 28 bin 250 kg oldu.

Yorumunuz

  • (görüntülenmeyecektir)