Petrol Ofisi Teknoloji Merkezi’nden Madeni Yağlarda İki İnovatif Ürün Birden

Kasım 07, 2018, 2:43 pm
5 dakika

 

Petrol Ofisi Teknoloji Merkezi’nden Madeni Yağlarda İki İnovatif Ürün Birden: Hibrit Araçlara Özel Maxima Hybrid 0W–20  Enerji Tasarrufu Sağlayan Hydro Tech HVI-E

Petrol Ofisi, madeni yağlar ve kimyasallar pazarındaki üretim üssü olan Kocaeli Derince’deki tesislerini, Türkiye’nin önde gelen basın kuruluşlarının ziyaretine açtı. Petrol Ofisi Madeni Yağlar Direktörü Sezgin Gürsu ev sahipliğinde gerçekleştirilen basın gezisinde, tesiste yer alan Türkiye’nin ve geniş bir coğrafyanın en gelişmiş merkezi konumundaki Petrol Ofisi Teknoloji Merkezi – POTEM de ilgi odağı oldu. Otomotiv ve Enerji basınına yönelik düzenlenen basın gezisinde, POTEM’de gerçekleştirilen ve hibrit araçlara özel Maxima Hybrid 0W–20 motor yağı lansmanı gerçekleştirildi, enerji tasarruf sağlayan yeni nesil hidrolik sistem yağı Petrol Ofisi Hydro Tech HVI-E ile ilgili bilgiler paylaşıldı.

 

 

 

Petrol Ofisi Madeni Yağlar, Türkiye’de Üretime, Sanayiye, Ekonomiye Katkı Sağlıyor

Petrol Ofisi Madeni Yağlar Direktörü Sezgin Gürsu, şöyle dedi: “Petrol Sanayi Derneği (PETDER) verilerine göre Petrol Ofisi Madeni Yağlar, 2010’da üstlendiği madeni yağlar ve kimyasallar pazarındaki liderliğini, yüzde 24,9’luk pazar payı ile aralıksız olarak 2017’de de sürdürerek, 8’inci yılına taşımıştır. Petrol Ofisi olarak madeni yağ ve gres üretimini; yıllık 140.000 ton üretim ve 15.000 ton bitmiş ürün + 50.000 ton hammadde / yarı madde olmak üzere toplam 65.000 ton depolama kapasitesi ile ileri teknolojiye sahip Derince’deki bu fabrikamızda gerçekleştiriyor, tüm Türkiye’de yaygın 16.000 noktada satışa sunuyoruz. Fabrikamızda 2017 yılında 122.000 tonun üzerinde bir üretim gerçekleştirdik ve bunun 10.000 tonu aşkın bir bölümünü 4 kıtada 33 ülkeye ihraç ettik. Petrol Ofisi Madeni Yağlar üretim tesisi, 350’nin üzerinde farklı ürün ile başta otomotiv olmak üzere Türkiye’nin madeni yağlar ihtiyaç çeşitliliğinin tamamına tek çatı altında çözümler sunabilen en gelişmiş merkez niteliğindedir. Burada geliştirdiğimiz, ürettiğimiz ileri teknolojiye sahip zengin ürün çeşitliliği ile Petrol Ofisi, madeni yağlar alanında da Türkiye’de üretime, sanayiye, ekonomiye önemli katkılar sağlamaktadır”.

POTEM Uluslararası Arenada En Gelişmiş Teknoloji Merkezlerinden Biri Konumunda

Petrol Ofisi Madeni Yağlar’ın elde ettiği bu önemli başarıda, sadece Türkiye’nin değil, geniş bir coğrafyanın en önemli merkezi konumundaki Petrol Ofisi Teknoloji Merkezi – POTEM’in büyük katkısı olduğuna da vurgu yapan Sezgin Gürsu, “Petrol Ofisi Madeni Yağlar üretim tesisi içinde yer alan 1.000 m²’lik bir kapalı alana sahip ve 6 milyon Dolarlık yatırım değeri bulunan POTEM, son teknoloji cihazları, uzman kadrosu, 77 yıla uzanan benzersiz bir bilgi birikimi ve tecrübe ile hizmet veriyor, Ar-Ge çalışmaları gerçekleştiriyor. POTEM’de, 83’ü TÜRKAK’tan akredite olmak üzere ulusal ve uluslararası metotlarla toplam 155 farklı test yapılabiliyor. Merkezimizde, yılda ortalama 150.000 adet test gerçekleştiriyoruz. Petrol Ofisi Teknoloji Merkezi – POTEM, gelişmiş teknoloji ve akredite kabiliyeti ile sadece Petrol Ofisi’ne hizmet vermiyor. Başta kamu kuruluşları olmak üzere aralarında dünya devlerinin de bulunduğu yerli ve yabancı çok sayıda firmaya, kısacası tüm sektöre, Ar-Ge, kalite kontrol ve analiz hizmetleri sunuyoruz. Dolayısıyla POTEM, madeni yağ alanında uluslararası arenada da en gelişmiş teknoloji merkezlerinden biri konumunda” dedi.

 

 

  • (gizli tutulacaktır)